Nie żyje profesor Jerzy Limon, teatrolog, twórca i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Zmarł w szpitalu, gdzie leczony był w związku z Covid-19.

Informację o śmierci Jerzego Limona potwierdziła dziennikarzowi RMF FM Kubie Kałudze Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowa Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Prof. Limon zmarł tej nocy, w jednym z gdańskich szpitali. Chorował na Covid-19.

Mamy poczucie, że wraz z odejściem profesora Jerzego Limona skończyła się pewna epoka, teraz już nic nie będzie takie samo - powiedziała rzecznik prasowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz.

"Teatr Szekspirowski był dziełem jego życia. Trudno sobie teraz ten teatr wyobrazić bez jego twórcy, kogoś, kto poświęcił 25 lat swojego życia, by to dziedzictwa Gdańskowi i Polsce przywrócić" - dodała.


Podkreśliła, że prof. Limon nie był tylko dyrektorem i szefem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. "Był naszym przyjacielem i przede wszystkim mentorem" - dodała.

Jerzy Limon urodził się 24 maja 1950 w Malborku. Był anglistą, literaturoznawcą, pisarzem i tłumaczem. To z jego inicjatywy powstał Gdański Teatr Szekspirowski, którego był dyrektorem.

Prof. Limon był autorem wielu książek, artykułów i recenzji, publikowanych w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Opracował 120 haseł do Wielkiej Encyklopedii Powszechnej PWN.