Wielka Brytania przywraca 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski. Obowiązek ten wejdzie w życie w sobotę.

O decyzji dot. przywrócenia kwarantanny dla przyjeżdżających z Polski, a także z Turcji i karaibskich wysp Bonaire, St. Eustatius i Saba poinformował brytyjski minister transportu Grant Shapps. 

Osoby przyjeżdżające z Polski były zwolnione kwarantanny od 10 lipca. Wtedy obowiązywać zaczęła pierwsza lista krajów uznanych za bezpieczne. Stopniowo, w miarę nawrotu epidemii, brytyjski rząd skreślał z niej kolejne kraje. Już wcześniej taki los spotkał większość państw członkowskich Unii Europejskiej.

Skreślenie danego kraju z listy uznanych za bezpieczne zwykle następowało, gdy liczba zakażeń koronawirusem w ciągu siedmiu dni przekraczała 20 na 100 tys. mieszkańców.

Rekordowa liczba nowych zakażeń w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem w Polsce - odnotowano ich aż 1967. Zmarło 30 kolejnych pacjentów z Covid-19.

Resort podał też nowe informacje dotyczące powiatów, które od soboty będą objęte czerwonymi i żółtymi strefami. Jest ich aż 51 - w tym 17 w strefie czerwonej. 17 powiatów zagrożonych jest dodatkowymi obostrzeniami.