Premier Ewa Kopacz pozwała tygodnik "wSieci" za okładkę przedstawiającą ją jako islamską terrorystkę, z podpisem "Ewa Kopacz urządzi nam piekło na rozkaz Berlina". Jak podaje Polska Agencja Prasowa, pozew o ochronę dóbr osobistych Ewy Kopacz wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Premier Ewa Kopacz pozwała tygodnik "wSieci" za okładkę przedstawiającą ją jako islamską terrorystkę /Piotr Polak /PAP

Chodzi o okładkę jednego z wrześniowych wydań tygodnika, która ilustrowała materiał o kwestii uchodźców.

Pozwanymi są Jacek Karnowski, naczelny "wSieci", oraz wydawca tygodnika. Jak ustaliła PAP, jednym z zarzutów pozwu jest naruszenie wizerunku Ewy Kopacz przez przedstawienie jej jako islamskiej terrorystki z materiałami wybuchowymi. W pozwie zawarto żądanie przeprosin i wpłaty określonej kwoty na cel społeczny.

Nie tylko Kopacz

W warszawskim sądzie trwają już dwa inne procesy cywilne za okładki tygodnika "wSieci". Jeden wytoczyła dziennikarka Monika Olejnik za fotomontaż przedstawiający ją w towarzystwie gen. Wojciecha Jaruzelskiego i z podpisem "Dzieci esbeków i ludzi PZPR rządzą mediami". Autorem drugiego pozwu jest naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis, którego przedstawiono w mundurze stylizowanym na uniform III Rzeszy, z trupią czaszką na czapce i zakrwawionym różańcem w dłoni oraz podpisem "Prawie jak Goebbels". Pozwani wnoszą o oddalenie obu pozwów.

(edbie)