Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w opalenickim hotelu "Remes" czeka już na piłkarzy, którzy w poniedziałek rozpoczną przygotowania do czerwcowych mistrzostw Europy. Przez ponad dwa tygodnie o komfort kadrowiczów zadba 50 osób obsługi.

Trener Paulo Sousa wraz ze swoimi współpracownikami w czwartek wieczorem zameldował się w ośrodku w Opalenicy, który po raz pierwszy będzie gościć polską reprezentację. W niedzielę pojawi się także sztab medyczny kadry, sami zawodnicy będą dojeżdżać na zgrupowanie dzień później.

Jak poinformował wcześniej menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski, wszyscy powołani piłkarze będą obecni już pierwszego dnia przygotowań.

Ze względu na pandemię koronawirusa, związek mocno ograniczył kontakty zawodników i trenerów ze "światem zewnętrznym". Konferencje prasowe będą odbywać się jednak codziennie i to w tradycyjnej formule z udziałem dziennikarzy.

Jako pierwszy ma pojawić się kapitan reprezentacji Robert Lewandowski, który w sobotę znów był na ustach całego piłkarskiego świata. Napastnik Bayernu w meczu ostatniej kolejki z Augsburgiem (wygranym przez monachijczyków 5:2) w ostatniej minucie zdobył gola nr 41 w rozgrywkach i tym samym pobił rekord legendarnego Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 roku strzelił 40 bramek.

Lewandowski z pewnością może liczyć na huczne powitanie w Opalenicy.

Hotel przez czas trwania zgrupowania będzie zamknięty dla osób postronnych, bowiem PZPN wynajął go na wyłączność.

Do dyspozycji reprezentacji będą m.in. dwie płyty treningowe, siłownia, sale odnowy biologicznej oraz strefa wellness. Kadrowicze po treningach będą mogli skorzystać z różnych atrakcji. Od środy do niedzieli w "Remesie" pojawią się też rodziny piłkarzy.

W trakcie obozu kadrowicze na jeden dzień przeniosą się do Wrocławia, gdzie 1 czerwca Polska zagra towarzysko z Rosją.

Zgrupowanie w Opalenicy zakończy się 8 czerwca meczem kontrolnym z Islandią w Poznaniu.

Dzień później biało-czerwoni przeniosą się do hotelu Marriott w Sopocie, który będzie oficjalnym centrum pobytowym reprezentacji podczas turnieju.

Pierwsze spotkanie na Euro Polacy rozegrają 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu.