Piłkarska reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw Europy! Nie pomogły dwa gole Roberta Lewandowskiego, biało-czerwoni przegrali ze Szwecją 2:3. Polska z jednym punktem zajęła ostatnie miejsce w grupie E. Do kolejnej fazy awansowali Szwedzi i Hiszpanie.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :
Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek - Kamil Jóźwiak (61. Jakub Świerczok), Grzegorz Krychowiak (78. Przemysław Płacheta), Mateusz Klich (73. Kacper Kozłowski), Piotr Zieliński, Tymoteusz Puchacz (46. Przemysław Frankowski) - Karol Świderski, Robert Lewandowski

Sład reprezentacji Szwecji:Robin Olsen - Mikael Lustig (68. Emil Krafth), Victor Lindeloef, Marcus Danielson, Ludwig Augustinsson - Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kristoffer Olsson, Emil Forsberg (78. Viktor Claesson) - Robin Quaison (55. Dejan Kulusevski), Alexander Isak (68. Marcus Berg)

* Spotkanie kapitalnie rozpoczęła Szwecja. Gola na 1:0 w drugiej minucie meczu - po błędzie naszej obrony - zdobył Forsberg. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwyższył na 2:0.

* Polacy szybko odpowiedzieli. Piękną bramkę kontaktową zdobył Robert Lewandowski. Nasz napastnik w końcówce drugiej połowy strzelił też na 2:2.

* W końcówce znów daliśmy się zaskoczyć. Bramkę na 3:2 zdobył Viktor Claesson.

* Polska zajęła ostatni miejsce w grupie E i odpadła z mistrzostw Europy.

90+5'

Koniec spotkania!

Najlepszym graczem spotkania Emil Forsberg.

Był to ósmym występem piłkarskiej reprezentacji Polski pod wodzą selekcjonera Paulo Sousy. Bilans Portugalczyka w tej roli to jedno zwycięstwo, cztery remisy i trzy porażki. Bramki: 14-14.

90+4'

Szwedzi skarcili nas za otwartą grę! Udana kontra, gola strzela Viktor Claesson.

90+3'

Larsson mógł rozstrzygnąć losy spotkania, ale po jego uderzeniu piłka wylądowała daleko od bramki Szczęsnego.

90+2'

Prosty błąd Płachety. Piłka poza boiskiem. Wznawiają z autu Szwedzi.

90+1'

Uderzał Świderski, ale niecelnie. Wznawiają Szwedzi.

90'

Sędzia doliczył pięć minut.

88'

Lewandowski uderzył z dystansu, zaskoczył bramkarza Szwecji, ale Olsen wybił piłkę.

84'

LEWANDOWSKI Z DRUGIM GOLEM! Po dośrodkowaniu Świderski ściągnął na siebie dwóch obrońców, wolny był Lewandowski, który strzelił na 2:2.

84'

Żółta kartka również dla rzecznika reprezentacji Kuby Kwiatkowskiego.

83'

Kulusevski faulowany przez Glika. Żółta kartka dla naszego zawodnika.

82'

Coraz mniej siły mają polscy piłkarze.

81'

Berg faulował w centralnej części boiska. Rzut wolny dla Polski, ale z dośrodkowania niewiele wyszło.

79'

Okazja Polaków. Świerczok walczył z dwoma obrońcami, ale w ostatnim momencie piłka mu uciekła za bardzo do przodu.

78'

Płacheta gotowy do wejścia. Krychowiak opuszcza boisko.

77'

Kolejna zmiana. Forsberga zastępuje Viktor Claesson.

76'

Polacy z autu. Bereszyński zagrywa, ale Olsen broni.

75'

5:0 dla Hiszpanii w drugim meczu naszej grupy.

74'

Fauluje Krychowiak, żółta kartka.

73'

Na boisku pojawia się Kacper Kozłowski. Młody zawodnik zastępuje Mateusza Klicha.

71'

Mamy przerwę. Piłkarze uzupełniają płyny.

Hiszpania wygrywa już 4:0 ze Słowacją.

69'

Rzut wolny dla Szwecji z groźnej pozycji. Polacy wybijają, piłkę przejmuje Forsberg i uderza, piłka dotknęła któregoś z polskich obrońców. Jest rzut rożny.

68'

Zmiany w reprezentacji Szwecji. Za Isaka wchodzi Marcus Berg. Emila Kraftha zastępuje Mikael Lustig.

66'

Gol nie został uznany. Nadal 2:1 dla Szwecji.

66'

Do bramki trafił Jakub Świerczok, ale chyba był spalony! Trwa analiza VAR.

65'

Czasu coraz mniej. Potrzebujemy dwóch bramek.

Na boisku zameldował się Jakub Świerczok. Napastnik zmienił Kamila Jóźwiaka.

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Genialnie Lewandowski! Samotna akcja lidera kadry daje nam nadzieję.

58'

GOL dla Szwecji! Strzał Krychowiaka zablokowany. Szwecja ma kontrę. W pole karne wchodzi Kulusevski, podaje do środka do Forsberga, a ten strzela na 2:0.

57'

Hiszpania prowadzi już 3:0 ze Słowacją.

56'

Isak uderzał w polu karnym, ale nasi obrońcy ofiarnie obronili strzał. Rzut rożny dla Szwecji.

55'

Zmiana w zespole Szwecji. Schodzi Quaison i wchodzi Kulusevski.

53'

Lewandowski świetnie przejął piłkę. Jóźwiak dryblował w polu karnym, chciał dośrodkować do Świderskiego, ale napastnik nie sięgnął piłki.

52'

Tym razem Krychowiak z dystansu, ale znów broni Olsen!

49'

Groźna akcja Szwedów. Uderzał Quaison, ale dobrze broni Szczęsny. Dobijał Forsberg, ale nabił piłkę na Bereszyńskiego.

48'

Zieliński znów uderza, piłka odbiła się od Lindelofa. Rzut rożny.

47'

Przed polem karnym Zieliński uderza na bramkę Szwedów, ale znów świetnie broni Olsen.

47'

Biało-czerwoni w ataku pozycyjnym.

45'

Paulo Sousa zdecydował się na zmianę. W drugiej połowie za Tymoteusza Puchacza wszedł Przemysław Frankowski.

45'

Zaczynamy drugą połowę. Czy to będzie ostatnie 45 minut reprezentacji na Euro 2020?

Tymczasem w meczu Słowacja - Hiszpania już 2:0 dla drużyny Luisa Enrique.

Jak blisko strzelenia bramki był Robert Lewandowski? Proszę tylko spojrzeć na te zdjęcia.

Koniec pierwszej połowy. Mieliśmy swoje szanse, ale za każdym razem brakowało nam dokładności. Mamy 45 minut na strzelenie dwóch bramek.

45'+3

Znów zagrać piłkę w pole karne płasko próbował dograć Jóźwiak, ale zabrakło precyzji.

45+1'

Lewandowski zgrał do Zielińskiego, dobry strzał, ale Olsen wybija piłkę na rzut rożny.

45'

Świderski przy piłce, schodzi w pole karne, ale Szwedzi się bronią, jest wycofanie piłki. Po chwili dośrodkowujemy, ale piłka w rękach Olsena.

44'

Kolejna akcja Kamila Jóźwiaka, ale dośrodkowanie niecelne.

43'

Klich w polu karnym, dośrodkowuje, ale piłkę łapie Olsen.

42'

Uderza Bereszyński, piłka się odbija od Szwedów. Sytuacje opanowali nasi rywale.

41'

Fauluje Isak. Piłka dla Polaków - Jóźwiak dośrodkowuje, Larsson ratuje się wybiciem piłki. Rzut rożny.

40'

Piłkę wybijają Szwedzi.

39'

Dobrze interweniowali Polacy. Jóźwiak podaje do Bereszyńskiego, ten dośrodkowuje, ale Larsson wybija na rzut rożny.

37'

Kolejny faul - ucierpiał Zieliński. Ekdal upomniany przez sędziego.

36'

Rzut rożny dla Szwedów, ale wybija Bereszyński.

34'

Piłka wróciła do Szczęsnego, ten zagrał do Jóźwiaka, ale dobrze blokował go Augustinsson.

34'

Kolejna okazja. Rzut rożny dla drużyny Paulo Sousy.

33'

Po rzucie wolnym kontra Polaków. Do przodu mknął Zieliński, zagrał do Lewandowskiego, ten do Jóźwiaka. Faul dla Polski.

32'

W drugim spotkaniu naszej grupy Hiszpania wygrywa 1:0 po samobójczym golu Dubrawki.

31'

Tym razem ze skrzydła w pole karne próbował zagrać Jóźwiak, ale wybili piłkę Szwedzi.

30'

Puchacz przerwał akcję Szwecji. Podał do Świderskiego, choć lepiej ustawiony był Lewandowski. Strata.

25'

Nieudane rozegranie biało-czerwonych. Klich faulował i piłka dla Szwedów.

Przerwa. Piłkarze uzupełniają płyny.

25'

Zieliński faulowany ok. 30 metrów od bramki Szwedów.

23'

Polacy w ataku pozycyjnym. Świderski nieźle podał w pole karne, ale Lewandowskiego ubiegł Olsen.

21'

Znów wysoko na połowie Polaków Szwedzi. Wybił piłkę Jóźwiak. Piłka znów dla Szwedów, ale z opresji ratuje nas Klich.

18'

Co za akcja! Lewandowski dwa razy trafił w poprzeczkę! Dwukrotnie główkował, ale uderzył piłkę za wysoko.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Szwedów, ale nie ma gola! Ucierpiał Olsen.

17'

Lewandowski wywalczył rzut rożny dla Polski.

16'

Trójka Polaków w ofensywie, dośrodkowywał Puchacz, ale akcja przerwana przez Szwedów.

14'

Isak ograł Glika, był już w polu karnym, ale akcję przerwał Bartosz Bereszyński.

13'

Nasi obrońcy wciąż pod dużą presją. Szwedzi naciskają, walczą o każdą piłkę. Nie wygląda to dobrze.

11'

Jóźwiak rozpoczyna kontrę, ale nie miał do kogo zagrać. Ruszamy z atakiem pozycyjnym.

10'

Żółta kartka dla Danielsona za faul na Świderskim.

9'

Była okazja dla Polski, ale osamotniony z przodu był Robert Lewandowski. Tylko rzut rożny dla biało-czerwonych.

8'

Rzut wolny dla Szwecji. Jest dośrodkowanie, na moment oddalamy grę.

7'

Szwedzi od początku nastawieni bardzo ofensywnie. Grają bardzo wysoko. Znów mieli akcję w naszym polu karnym, ale piłkę odebrał im Krychowiak.

5'

Akcja reprezentacji Polski po dobrej interwencji Krychowiaka. Piłki nie opanował jednak Kamil Jóźwiak.

2'

Wymarzony początek Szwedów!

Forsberg przedarł się przez polską obronę- w piłkę nie trafił Kamil Jóźwiak -  oddał strzał i jest 1:0.

1'

Zaczynają Szwedzi!

2 minuty do meczu

Zdobywca trzeciego miejsca na piłkarskim mundialu w 1974 r., który rok wcześniej "zatrzymał Anglię" Jan Tomaszewski przewiduje, że podczas EURO 2021 Polska wygra w środę ze Szwecją 1:0.

Taki sam wynik obstawia golfista Adrian Meronk, który w zeszłym tygodniu zaliczył debiut w wielkoszlemowym US Open. Jestem generalnie fanem sportu i lubię kibicować Polakom. Aczkolwiek spodziewam się, że dzisiejszy mecz będzie ciężki. Myślę, że Szwecja ustawi się dosyć defensywnie, więc naszym trudno będzie się przebić, ale i tak obstawiam wynik korzystny dla Polski - powiedział golfista, który sportową karierę zaczynał od trenowania piłki nożnej w Sokole Pniewy.

5 minut do meczu

Czas na hymny obu państw.

Najgroźniejszą bronią Skandynawów w tym spotkaniu może być Aleksander Isak - napastnik Realu Sociedad San Sebastian - twierdzi Kamil Bocheński,  Polak pracujący w redakcji sportowej Szwedzkiej Telewizji Publicznej SVT.

Zobaczcie rozmowę Wojciecha Marczyka z dziennikarzem SVT.

10 minut do meczu

Na co muszą uważać piłkarze reprezentacji Polski? O to spytaliśmy Radosława Michalskiego.

15 minut do meczu

Zapytaliśmy kibiców o wynik meczu Szwecja - Polska.

Myślę, że mamy bardzo dużą szansę na awans. Myślę, że po dobrej walce wygramy 2:1 i będziemy świętować - stwierdził jeden z polskich kibiców w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Mniej optymistyczne nastawienie miała jedna z pań. Myślę, że mecz o honor to jedyne, na co nas stać. Dziś do spotkania podchodzę z dystansem - stwierdziła nasza słuchaczka.

Z naszej sondy wynika, że więcej jest osób, które wierzą w sukces reprezentacji Polski. Aż 56 proc. uczestników ankiety przewiduje zwycięstwo Polski. 35 proc. piłkarskich fanów przewiduje, że mecz zakończy się wynikiem 1:0 dla Polski.

12 minut do meczu

Polakom kibicuje cała Polska. Na zdjęciu strefa kibica w Warszawie.

18 minut do meczu

Polacy przed ostatnim grupowym meczem mistrzostw Europy ze Szwecją nie trenowali w Sankt Petersburgu. W Sankt Petersburgu nikt nie ćwiczy. Taką decyzję podjęła UEFA i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Na tym stadionie spotkania odbywają się co dwa dni i chodzi o to, aby oszczędzać murawę. Od początku mówiliśmy, że dla nas brak takich zajęć nie stanowi problemu, a niektórzy piłkarze utrzymują, że to nawet lepiej, bo nie marnujemy czasu na dojazdy na stadion. Rano w dniu meczu mamy natomiast zaplanowany lekki rozruch w hotelu - podkreślił team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski.

20 minut do meczu

Osiem zwycięstw, cztery remisy i 14 porażek to bilans polskich piłkarzy w 26 dotychczasowych meczach ze Szwecją, która w środę w Sankt Petersburgu będzie rywalem biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Bramki: 56-37 na korzyść ekipy "Trzech Koron".

Polscy piłkarze mają sporego pecha do Szwedów. Przegrali z nimi pięć ostatnich meczów - cztery o punkty eliminacji mistrzostw Europy 2000 i 2004 oraz towarzyską potyczkę w Sztokholmie w czerwcu 2004.