Egzamin ósmoklasisty 2024, dzień drugi, matematyka. We wtorek uczniowie VIII klas szkoły podstawowej pisali egzamin z języka polskiego, w czwartek będą pisać egzamin z języka obcego. Poniżej na naszej stronie publikujemy arkusze CKE oraz propozycje rozwiązań z dzisiejszego egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. 

Dziś zmierzyli się z królową nauk - matematyką. Poniżej publikujemy arkusze CKE i propozycję odpowiedzi przygotowaną specjalnie dla Was. We wtorek ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego.

Egzamin z matematyki trwał 100 minut. Uczniowie mogą w nim zdobyć 25 punktów. Według statystyk CKE egzamin z matematyki, jest najtrudniejszym z trzech, do których podchodzą ósmoklasiści. Średni wynik z ubiegłego roku wyniósł 53 proc., podczas gdy średnia z języka polskiego i języka angielskiego wynosiła w obu przypadkach 66 proc.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka - arkusze CKE oraz propozycje rozwiązań

Z myślą o ósmoklasistach i ich rodzicach portal RMF24 publikuje arkusze CKE oraz propozycje rozwiązań, przygotowane przez ekspertów.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024. MATEMATYKA. ARKUSZE CKE <<< KLIKNIJ TUTAJ >>>

Egzamin ósmoklasisty 2024. Harmonogram

Za ósmoklasistami już dwa egzaminy: z polskiego i matematyki. Jutro egzamin z języka obcego zakończy trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasisty. 

Największa grupa ósmoklasistów (97,7 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. 

Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,4 proc. ósmoklasistów.

Tak wygląda terminarz egzaminów ósmoklasisty:

  • 16 maja 2024 godz. 9.00 - język obcy nowożytny
  • 10 czerwca 2024 godz. 9.00 - dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego
  • 11 czerwca 2024 godz. 9.00 - dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty egzamin z matematyki
  • 12 czerwca 2024 godz. 9.00 - dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty egzamin z języka obcego nowożytnego
  • 3 lipca 2024 r. - wyniki egzaminu ósmoklasisty i odbiór zaświadczeń.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Kiedy wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 zostaną ogłoszone 3 lipca. w systemie ZIU na stronie www.wyniki.edu.pl. Tego samego dnia uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach. 

Osoby, które nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w maju, mogą to zrobić w drugim terminie, w czerwcu: w dniach 10-12 czerwca.