Ruszyła nowa internetowa akcja z wiadrami wody w roli głównej - tym razem przeciwko wirusowi Ebola. Akcja nosi nazwę "Pienić się przeciwko eboli", a jej uczestnicy wylewają na siebie wodę z mydłem i musującymi płynami do kąpieli, by zachęcić mieszkańców Afryki do przestrzegania zasad higieny.

Akcja ruszyła z Wybrzeża Kości Słoniowej, które sąsiaduje z krajami ogarniętymi epidemią eboli i próbuje zapobiec dotarciu wirusa na swoje terytorium.

Pieniącą się wodę wylewa na siebie młodzież, znani afrykańscy piosenkarze, blogerzy, humoryści i biznesmeni. Niektórzy wylewają na swoje głowy szampony i wskakują w garniturach do basenów.

Uczestnicy nie tracą więc poczucia humoru i mają nadzieję, że akcja stanie się tak popularna jak Ice Bucket Challenge - inicjatywa mająca na celu zbieranie środków na rzecz chorych na stwardnienie zanikowe boczne.

Jest tylko jedna różnica: osoba nominowana w akcji przeciwko eboli, która nie chce się zamoczyć, nie musi wpłacać pieniędzy. Wystarczy, że podaruje mydło lub środki dezynfekcyjne trzem osobom ze swego otoczenia.

(edbie)