Jesteśmy z Wami w trasie. Razem z naszymi reporterami patrolujemy drogi w całej Polsce. Specjalny raport z dróg tylko w RMF FM i na RMF24.pl. Ruszamy z akcją Bezpieczny Powrót.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

"Bezpieczny Powrót z RMF FM" tworzycie oczywiście także Wy. Do Waszej dyspozycji cały czas jest numer Gorącej Linii RMF FM 600 700 800 oraz adres fakty@rmf.fm. Wiecie o utrudnianiach? Chcecie coś przekazać innym kierowcom - dajcie nam znać! Użytkownikom Twittera polecamy także hashtag #trafficRMF. Znajdziecie pod nim informacje publikowane przez naszych dziennikarzy.

21:41

"Bezpieczny Powrót" na antenę RMF FM powróci również w niedzielne popołudnie 3 listopada, kiedy rozpoczną się powroty ze świątecznego weekendu. Od 14:30 do 21:30 co godzinę w specjalnych wydaniach serwisów dla kierowców będziemy na bieżąco informować o korkach i utrudnieniach. Nasi reporterzy ponownie zbierać będą dla Was najświeższe doniesienia z dróg w całym kraju.

21:30

Dwie osoby zginęły, a 74 zostały ranne w 51 wypadkach, do których doszło w piątek do godziny 18:00  - przekazał PAP zespół prasowy KGP. Funkcjonariusze zatrzymali też 155 nietrzeźwych kierowców. To dane z policyjnej akcji "Znicz" z piątku na godzinę 18:00. 

20:20

Wolno jedzie się DK 7 między Miechowem a Krakowem i DK 94 między Bochnią a Wieliczką. W całym Krakowie mgła, ale bez większych utrudnień na drogach.

20:00

Na DK 19 na odcinku Lubartów - Lublin, na granicy Ciecierzyna i Leonowa, na przejściu dla pieszych na dwupasmówce w kierunku Lublina doszło do potrącenia. Zablokowany jest jeden pas, ruch odbywa się drugą nitką, co oznacza spowolnienie przejazdu.

19:40

Wahadłowo można już przejechać DK 3po wypadku między Szczecinem a Świnoujściem.

Jak informowaliśmy, w Zalesiu w zderzeniu 2 aut ucierpiały 3 osoby.

19:30

Ostrzeżenie od naszych Słuchaczy - o utrudnieniach na S3 - na wyjeździe z Zielonej Góry w kierunku Lubina. Stłuczka dwóch samochodów, policja kieruje tam ruchem - informujcie nas na Gorącą Linię.

Przypominam numer telefonu do nas - 600 700 800. Możecie też pisać na adres: fakty@rmf.fm.

19:23

Na południu kraju większy ruch policjanci odnotowują na DK 94 w okolicach Bochni, a także na DK 79. Nie ma jednak większych korków.

W Małopolsce i w Podkarpackim nie odnotowano od rana poważniejszych zdarzeń drogowych. Wyjątkiem jest kolizja przy wjeździe do Zakopanego, gdzie policjanci zatrzymali pirata drogowego. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze godzinę.WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTAJ TUTAJ>>>

18:50

Ruch na Wisłostradzie odbywa się płynnie, praktycznie dopiero przed ulicą Wójcickiego trzeba odczekać kilka minut, zatory tworzą się też przed parkingami.

Podobnie jest teraz przed innymi warszawskimi nekropoliami, ale i tak najszybciej i najłatwiej dotrzeć tam komunikacją miejską.

18:31

W Poznaniu postoicie jeszcze w okolicach cmentarza na Miłostowie. Niewielki zator tworzy się na ulicy Warszawskiej w kierunku Swarzędza. Podobnie jest na jednokierunkowej Gnieźnieńskiej.

Zupełnie inaczej jest w okolicach Junikowa. Tu dojazd do cmentarza całkowicie płynny. Na drogach regionu spokojnie i bezpiecznie. Nad ranem mogą się jednak pojawić zamglenia - policja apeluje o ostrożność.

18:29

W Krakowie największe korki cały czas przy cmentarzu Batowickim i Grębałowskim. Przy przy cmentarzu Rakowickim zamkniętych dla ruchu jest wiele dróg, wszędzie tłumy odwiedzających groby, ale większość osób przyjechało tu komunikacją miejską.

W całym regionie intensywny ruch na DK 7 i DK 79. Mgła jest coraz bardziej gęsta, policja apeluje do kierowców o ostrożność, a do pieszych - by nie zapominali o odblaskach.

18:26

Jak donosi nasz trójmiejski reporter, największych ruch już dziś zdecydowanie za nami. Nie ma informacji o wypadkach czy kolizjach, choć nadal jest kilka miejsc, gdzie przejazd nie jest płynny - jak choćby koniec obwodnicy Trójmiasta w Gdyni-Chylonii. Utrudnienia są również na niektórych odcinkach DK 6 w stronę Słupska.  

Tłoczno jednak wciąż na ulicy Słowackiego w Gdańsku, przed rondem DLS, w kierunku Potokowej, jest kilkuset metrowy korek.

17:48

23-letni kierowca zginął po południu na lokalnej drodze w Ratajach Słupskich (Świętokrzyskie), po tym gdy pojazd który prowadził dachował - poinformował PAP Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Do wypadku doszło po godz. 15. 23-latek prowadząc samochód marki rover, jechał drogą powiatową od strony miejscowości Oblekoń, w kierunku drogi krajowej nr 73. Kierujący na łuku drogi, w lewo, zjechał do rowu, po czym pojazd dachował. Niestety to zdarzenie zakończyło się śmiercią mężczyzny - opisywał Ślusarczyk.

17:24

17:20

W Siemianowicach Śląskich doszło do wypadku. Na skrzyżowaniu DK 94 z ulicą Bańgowską potrącony został rowerzysta. Według policji jednak nie ma tam większych utrudnień.

W całym regionie na głównych trasach wciąż spokojnie, ruch odbywa się płynnie. Doszło dziś w sumie do kilku wypadków i ponad 80 stłuczek. Policja złapała ponad 20 nietrzeźwych kierowców.

17:10

Coraz więcej osób odwiedza groby bliskich i znanych na zabytkowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.  Najszybciej można dojechać tam komunikacją miejską. Linie ze znakiem C podjeżdżają co kilkanaście sekund. Niedaleko jest też stacja metra.

Dla tych, którzy wybrali samochód przygotowano kilkaset miejsc parkingowych między innymi na ulicy Okopowej. Trzeba liczyć się z korkami w okolicy ronda Radosława.

17:07

Zablokowana DK 3 w Zachodniopomorskiem.

Koło Międzyzdrojów zderzyły się 2 samochody osobowe, ucierpiały 3 osoby, w tym dziecko. Na miejsce leci śmigłowiec LPR.

17:05

W piątek do godziny 15:00 na drogach w całej Polsce doszło do 41 wypadków. Jedna osoba zginęła, a 51 zostało rannych - przekazał PAP zespół prasowy KGP. Jak informują funkcjonariusze, zostało zatrzymanych 111 nietrzeźwych kierowców. 

16:45

Ważne ostrzeżenie pogodowe.

Gęsta mgła utrudnia jazdę kierowcom na autostradzie A4 w Małopolsce. Trudne warunki z powodu mgły są również na DK 79 między Nowym Brzeskiem a Koszycami.

Poza tym na południu kraju możliwy silny wiatr.

16:30

Ruch na autostradzie A2 jest duży, ale jedzie się płynnie.

Na wylotówkach z Warszawy są dwa trudne punkty. Pierwszy to miejscowość Zakręt i wyjazd w kierunku Terespola.

Drugi to trasa na Gdańsk, czyli DK 7 na wysokości cmentarza północnego. Tam ruchem kierują policjanci.

16:02

W Małopolsce na drogach jak na razie spokojnie, choć kierowcom w wielu miejscach jazdę utrudnia mgła.

Cały czas korkują się dojazdy do największych cmentarzy, w Rzeszowie kierowcy stoją na drogach w okolicach cmentarza Pobitno i Wilkowyja. W Krakowie zatory przy cmentarzy Grębałowickim i Batowickim.

Jak informują służby do tej pory -  więcej osób niż w poprzednim roku korzysta z komunikacji miejskiej.

15:30

DK 51. Dojazd w Dywitach koło Olsztyna już bez korków.  Większy ruch wciąż w okolicach cmentarza przy Poprzecznej. W Podlaskiem policjanci zanotowali od rana 28 kolizji.

15:26

Przy Murckowskiej znajduje się największy cmentarz w Katowicach. Wjazd na parking przy cmentarzu zajmuje kilka minut. Wyjazd podobnie. Ruchem kierują policjanci. 

15:24

Dojazd samochodem na cmentarz Brodnowski zajmuje teraz co najmniej pół godziny. W okolicy trwa budowa metra i cześć ulic jest wciąż zamknięta.

Kolejne pól godziny, to poszukiwanie miejsca do parkowania - dlatego lepszy rozwiązaniem jest dojazd komunikacja miejską. To przede wszystkim autobusy linii C i tramwaje.

15:16

W Krakowie duże utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy. Uważajcie na zmiany w organizacji ruchu!

14:57

Wypadek w miejscowości Kamień Kotowy w powiecie lipnowskim w Kujawsko-Pomorskiem. 5 osób - w tym dziecko - zostało zabranych do szpitali.

Na DW 559 zderzyły się dwa auta osobowe. Są utrudnienia w ruchu.

14:53

Korki tworzą się na DK6 w Lęborku. Niedaleko tej drogi jest cmentarz i przed skrzyżowaniem z prowadzącą do niego drogą spore kolejki samochodów. Bardzo gęsto jest także w Rumii.

Tłoczno bardzo też przy cmentarzach w Trójmieście, najciaśniej chyba w Sopocie, korkuje się Aleja Niepodległości od strony Gdyni, stoi cała ulica Malczewskiego, jest tam ogromny kłopot z parkowaniem. 

14:44

Zablokowany jest jeden pas ruchu na autostradzie A4 w kierunku Krakowa. Na wysokości Bielczy za Tarnowem samochód wpadł w bariery energochłonne, poszkodowana została jedna osoba. 

W samym Krakowie ogromne korki - teraz przy cmentarzu Batowickim na ulicy Powstańców i przy cmentarzu Grębałowskim przy ul. Kocmyrzowskiej.14:37

15-20 min możecie postać w korku na ul. Warszawskiej do Miłostowa w Poznaniu. Do Krańcowej tworzy się zator. W kierunku centrum ruch odbywa się płynnie. 

14:34

Dwie osoby ranne w wypadku na trasie S8 w Rutkach-Nowinach w Podlaskiem.  Zablokowany jeden pas w kierunku Białegostoku.

13:39

W Zielonce pod Warszawą zakorkowany bardziej niż zwykle jest dojazd do trasy S8. 

13:23

W Katowicach przed cmentarzem przy ul. Panewnickiej brakuje miejsc parkingowych. Kierowcy zostawiają samochody na pobliskich bocznych ulicach i tu trzeba uważać, bo niektóre z nich dziś są jednokierunkowe. Ruch na głównych trasach w Śląskiem jest płynny. Doszło dziś do dwóch wypadków i 53 stłuczek.

13:17

W Warszawie przed Cmentarzem Północnym utworzył się olbrzymi korek. Na Wisłostradzie trzeba czekać co najmniej godzinę. Kilkanaście minut można oszczędzić jadąc trasą Armii Krajowej i ulicy Marymoncką, albo przez Żoliborz - ulicami Broniewskiego i Kasprowicza.

Najszybciej dojedziecie komunikacją miejską. Metrem do stacji Młociny, a stamtąd linią C9, która podjeżdża przed bramę główną.

13:00

Tak wygląda dojazd do cmentarza w Dywitach koło Olsztyna z lotu dronem. Widok od strony alei Wojska Polskiego (DK51).

12:22

Na Mazowszu w miejscowości Zakręt przy krajowej 2 korek w kierunku Terespola ma kilka kilometrów. Podobnie jest na krajowej 50, na dojeździe do Kołbieli. W Warszawie najtrudniej cały czas jest w okolicy Cmentarza Północnego. Na ostatniej prostej przed tą nekropolią - na ulicy Wóycickiego w korku trzeba stać prawie godzinę. 

12:20

Na Dolnym Śląsku z powodu dużego natężenia ruchu  i gęstej mgły mocno korkuje się krajowa 8 z Wrocławia do Kudowy. Największe zatory są teraz na wysokości Jordanowa Śląskiego, Łagiewnik i Ząbkowic Śląskich. Sytuacja wokół cmentarzy nieco się uspokoiła, we Wrocławiu największe zatory są teraz na ul. Obornickiej i Paprotnej.

12:18

Jak informują drogowcy, w Małopolsce nie zanotowano od rana żadnych stłuczek czy wypadków, mimo to kierowcy muszą zwolnić między innymi na autostradzie A4. Pomiędzy węzłami Kraków Bieżanów a Targowiskiem powolny i intensywny ruch utrudniają dodatkowo mgły. Korki też na Igołomskiej - to wylotówka z Krakowa na Sandomierz i na krajowej 7 w Słomnikach.

11:43

Olsztyn: Grunwaldzka stoi od ronda JNJ, korkuje się też prawoskręt z Bułgarskiej w Grunwaldzką, a dalej w żółwim tempie do samego cmentarza. Tak wygląda dojazd do Junikowa w stronę Poznania. Zdecydowanie lepiej wybrać tramwaj. 


11:36

W Warszawie w korku kierowcy staną już w połowie drogi między mostem Grota Roweckiego a Północnym. W okolice cmentarza łatwiej podjechać od strony Estrady i Wólczyńskiej. Parkingi są już prawie zapełnione. Najlepszym środkiem transportu pozostaje dziś w warszawie komunikacja miejska - autobusy dojeżdżają na przykład pod samą bramę Cmentarza Północnego.


11:35

Na głównych trasach w województwie śląskim ruch jest płynny. Jedynie w Tychach na krajowej 86 były przez moment utrudnienia - wyciągano tam auto z rowu. Zdecydowanie trudniej jeździ się już natomiast w okolicach cmentarzy- zmieniona jest organizacja ruchu, więc trzeba patrzeć na znaki. Warto dziś zamiast samochodem pojechać na cmentarz autobusem lub tramwajem - komunikacja miejska w metropolii jest bezpłatna. Uruchomiono też 15 dodatkowych linii autobusowych.


11:25

W Szczecinie nie ma korków w rejonie cmentarza centralnego, ale ruch jest duży.  Na przystankach komunikacji miejskiej czeka sporo osób. Pełne są też parkingi pobliskich marketów, bo to jedyne miejsce, gdzie można zostawić dziś auto. Na drogach w regionie spokojnie, ale policja apeluje o ostrożność. 

11:22

We Wrocławiu na ul. Osbowickiej doszło do zerwania trakcji tramwajowej. Pracownicy MPK dosłownie kilka minut temu uporali się z usterką. 8 linii tramwajowych i 8 autobusowych jeździło objazdami.

Do najbardziej zakorkowanych ulic we Wrocławiu należy: Grabiszyńska, Klecińska oraz Ostrowskiego, a także zjazdy z obwodnicy śródmiejskiej na ul. Obornicką i Obornicka na całej długości. Zakorkowana jest też mocno ul. Żmigrodzka, Bałtycka oraz plac Staszica.

10:20

W Poznaniu coraz większy ruch jest wokół dwóch największych nekropolii. Korek w kierunku cmentarza na Miłostowie zaczyna się już na wysokości Krańcowej. Zator tworzy się też na Gnieźnieńskiej. Przy Junikowie z kolei Grunwaldzka stoi już od Bułgarskiej. Warto wybrać więc tramwaj, którym sprawnie dojedziemy do obydwu cmentarzy.

10:18

Policjanci odnotowują coraz większy ruch w rejonie cmentarzy w Małopolsce i w Podkarpackim. Jak ostrzegają największy ścisk panuje w tej chwili w rejonie krakowskiego cmentarza na Batowicach. Służby radzą, by wybierać się tam komunikacja miejską. Także w rejonie innych nekropolii tworzą się już korki. 

10:13

10:11

W centralnej Polsce kilkanaście minut postoicie na krajowej 50 już w Górze Kalwarii, tuż przed dojazdem do drogi krajowej numer 79. Poza tym w okolicy jedzie się płynnie.


Coraz więcej samochodów jest w Tarczynie na wyjeździe z Warszawy krajową 7 na południe w stronę Radomia. "Siódemka" zakorkowana też w stronę Gdańska. Zator na Wisłostradzie, na dojeździe do Cmentarza Północnego ma już cztery kilometry.

10:02

Do wypadku doszło na dolnośląskim odcinku A4. Między węzłami Gościsław - Kostomłoty zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba jest ranna. Ruch w stronę Wrocławia odbywa się prawym pasem.

09:50

Podczas pierwszego dnia tegorocznej akcji "Znicz" doszło do 75 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 92 zostały ranne - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze zatrzymali też 150 nietrzeźwych kierowców. ZOBACZ WIĘCEJ <<< TUTAJ >>>


09:48

W Warszawie prawie godzinę trzeba odstać w korku na Wisłostradzie do skrętu na Cmentarz Północny - uprzedza nasz reporter Krzysztof Zasada. Zator ma kilka kilometrów i zaczyna się już za mostem Grota-Roweckiego. Policjanci ostrzegają, że "gęsto"" będzie tam tak do wieczora. Wokół innych warszawskich cmentarzy nie ma większych utrudnień. 

09:41

Ponad 5 km korek na Wojska Polskiego w Olsztynie do cmentarza w Dywitach (DK51). Parkować lepiej od strony Kieźlin.


09:28

Utrudnienia dla kierowców na S1 w Mierzęcicach w Śląskiem. To droga prowadząca m.in. na lotnisko w Pyrzowicach. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Na szczęście nikt nie został ranny, ale rzeczywiście są utrudnienia - przed zjazdem na Pyrzowice wprowadzono ruch wahadłowy. Uważajcie - w tym rejonie jest mgła, ale nie tylko tam. Mglisto również na A4, zarówno na odcinku śląskim, jak i opolskim.


08:28

Ruch na drogach Pomorza jest umiarkowany, nie ma też informacji, by gdziekolwiek na głównych trasach w regionie kierowcy musieli czekać w korkach, choć miejscami bywa już gęsto. Jak choćby na krajowej 6  między Rumią a Gdynią - Chylonią. Powoli rośnie też już ruch wokół największych cmentarzy. Dziś w Gdańsku zmieniona jest organizacji ruchu - Aleją Żołnierzy Wyklętych od ronda de la Salle nie można jechać w kierunku Wrzeszcza, zamknięta jest Łostowicka, na Alei Armii krajowej dozwolona prędkość to dziś 50 km/h.

08:27

Warunki na małopolskich drogach poprawiają się - mgły ustąpiły i świeci słońce. Trzeba jednak uważać na nawierzchnię, szczególnie w zacienionych miejscach i tam gdzie na drogach leżą liście może być ślisko.

Gdzieniegdzie wciąż trzyma mróz. W Zakopanem jest -6 stopni Celsjusza. Wokół cmentarzy ruch jest coraz większy, ale na szczęście nie ma jeszcze dużych korków.

08:17

Drogi centralnej Polski: Na krajowej "50" w obie strony ruch coraz większy, ale na razie swobodnie przejedziemy. Coraz dłuższy korek jest na wyjeździe z Warszawy w kierunku Gdańska - to krajowa "7" na wysokości Cmentarza Północnego. Postoicie też na wylocie ze stolicy na wschód. Większy ruch jest w Zakręcie. Tam krzyżują się trasy na Lublin i na Terespol, czyli krajowa 17 z krajową 2.


08:02

2-kilometrowy korek utworzył się na krajowej "7" przy wyjeździe z Warszawy w kierunku Trójmiasta. Na wysokości Cmentarza Północnego - na ulicy Pułkowej - policja kieruje ruchem. To z powodu zdecydowanie większej liczby zmotoryzowanych. 


07:36

W Szczecinie od półtorej godziny zamknięta jest dla aut przylegająca do cmentarza ulica Ku Słońcu. W okolice głównych bram cmentarnych dojedziemy dziś tylko komunikacją miejską - ta ma podjeżdżać dosłownie co 3 minuty. Są specjalne linie - w tym tramwajowa 15, a zarząd dróg otworzył też dodatkowe kasy biletowe m.in. przy cmentarzu. W tym momencie w rejonie największej w Polsce nekropolii ruch jest niewielki.

07:18

W Lublinie jest już sporo samochodów od strony centrum na Drodze Męczenników Majdanka. Korkuje się już na wysokości dawnego Obozu Zagłady. Drugi największy cmentarz przy Unickiej również z korkami na Andersa i Walecznych. Może warto skorzystać z komunikacji miejskiej? Linie 200, 201, 202 - łączące lubelskie nekropolie kursują za darmo.

07:10

AKTUALIZACJA: Na dolnośląskim odcinku A4 w zderzeniu busa z samochodem osobowym ranne zostały trzy osoby. Do wypadku doszło między Kątami Wrocławskimi a Pietrzykowicami. Ruch w kierunku Wrocławia odbywa się lewym pasem.

06:30

Na małopolskich drogach ruch jest niewielki. Uważać trzeba jednak na warunki. Niemal w całym regionie temperatura spadła poniżej zera i w wielu miejscach pojawiły się mgły. Najgorzej jest w rejonie Nowego Targu na Podhalu. Przy wyjeździe z Zakopanego termometry pokazują -8 stopni, a na zakopiance jest mgła, która może przymarzać do nawierzchni. 

06:24

W Wielkopolsce utrudnienia są na krajowej "15" między Gnieznem a Strzelnem. Strażacy usuwają tam z jezdni plamę oleju, kierowcy mają do dyspozycji jeden pas.


Jazdę samochodem w całym regionie utrudnia też gęsta mgła. W samym Poznaniu na razie ruch płynny, również przy cmentarzach. Przypominamy o zmianie organizacji ruchu - Warszawska przy Miłostowie zwężona do jednego pasa. Gnieźnieńska po drugiej stronie cmentarza jest jednokierunkowa, podobnie jak cmentarna przy Junikowie.

06:16

Na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Piątek - Łódź Północ są utrudnienia, po tym jak w Woli Błędowej ciężarówka zderzyła się z autem dostawczym. W kierunku Katowic przejechać można w tej chwili tylko jednym pasem.

Podobnie na A4 na odcinku Kąty Wrocławskie - Pietrzykowice - tam ten poranek nie najlepiej zaczął się dla kierowców dwóch osobówek.

Ruch wahadłowy jest też na krajowej "15". To wielkopolski odcinek Gniezno - Strzelno. W miejscowości Rudki samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.