Nowy tydzień zapowiada się bardzo ciepło. Termometry pokażą nawet 18°C. W same Święta Wielkanocne będzie nieco chłodniej, bo około 8°C - 11°C. Niestety, w prognozach pogody mowa także o opadach deszczu.

Tydzień zaczynamy deszczowo. Dziś temperatura będzie wahała się od 5°C do 10°C. Maksymalnie porywy wiatru wyniosą 24 km/h. 

Poprawy pogody należy spodziewać się jednak już we wtorek. Termometry, mimo dużego zachmurzenia, pokażą od 6°C do 15°C. Synoptycy prognozują, że w ciągu dnia, w pełni słonecznych będzie około 3 godzin. 

Diametralnie zmieni się to w środę. Tego dnia niebo będzie praktycznie bezchmurne, a termometry pokażą nawet 17°C. 

Prognoza pogody na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę

Ciepło w części kraju ma utrzymać się również w Wielki Czwartek. 

Temperatura będzie bardzo zróżnicowana - wyniesie od 3°C do nawet 17°C. Wszystko za sprawą prognozowanych przelotnych opadów deszczu. 

Według prognoz, nieco chłodniejszy ma być Wielki Piątek. Temperatura maksymalna wyniesie 9°C, a minimalna 0°C. Synoptycy przewidują również duże zachmurzenie i opady deszczu. Podobnie będzie w Wielką Sobotę. 

Jaka pogoda na Wielkanoc. Sprawdź prognozę

Piątek i sobota zapowiadają się deszczowo, ale synoptycy zapowiadają, że pogoda w niedzielę nas nie zawiedzie. W Wielkanoc, 4 kwietnia pełne słońce będzie nam towarzyszyło przez około 8 godzin. 

Termometry pokażą od 1°C do 8°C. W prognozach nie pojawiają się wzmianki o opadach deszczu. Porywy wiatru wyniosą maksymalnie 42 km/h. 

Zachmurzenie i opady deszczu prognozowane są natomiast na Lany Poniedziałek. Będzie za to cieplej. Temperatura wyniesie około 11°C.