Piątek pochmurny i deszczowy. Spodziewane są też opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wieczorem zacznie wiać silny wiatr. Termometry wskażą od -1 do 7 stopni C - poinformował Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie. Tam w pierwszej połowie dnia przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Druga strefa opadów będzie się przemieszczać z zachodu na wschód kraju. Synoptyk IMGW powiedział, że będą to głównie opady deszczu, a na Suwalszczyźnie opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach może padać śnieg.

Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza w kotlinach karpackich, ok. 5 w centrum, do 7 "kresek" na zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem będzie silniejszy. Tam jego porywy wyniosą do 85 km/h. Na pozostałym obszarze porywy wyniosą do 55 km/h. Wiatr zachodni i południowo-zachodni.

Jaka pogoda w nocy?

W nocy zachmurzenie duże. W całym kraju będzie padało. Na północnym wschodzie i wschodzie początkowo możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Śnieg będzie także padał w rejonie podgórskim Karpat.

Temperatura minimalna od -3 stopni Celsjusza na Podhalu, 2 w centrum, do 6 na zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. Nad morzem porywy wiatru wyniosą do 90 km/h, a na pozostałym obszarze do 65 km/h, południowo-zachodni.