Dziś w Warszawie na Dworcu Centralnym odbył się wyjątkowy koncert! Specjalnie dla słuchaczy RMF FM wystąpił DJ KUNGS! Zobaczcie zdjęcia i filmy z naszej zaskakującej akcji!To był wyjątkowy dzień! Słuchacze RMF FM licznie zgromadzili się na warszawskim dworcu. To właśnie tam odbył się dziś minikoncert z udziałem najgorętszego DJ-a ostatnich miesięcy. Dworzec Centralny zapełnił się słuchaczami RMF FM i nie tylko! Zaskoczyliśmy pasażerów czekających na pociąg, poprawiliśmy humor przypadkowym przechodniom i zrobiliśmy wielką niespodziankę naszym ukochanym słuchaczom! Nie przeszkodził nam w tym ani deszcz ani listopadowy chłód! DJ Kungs sprawił, że wszyscy poczuliśmy się jak na gorącej plaży. Jesteście rewelacyjni! Dziękujemy za super zabawę!


Pod pseudonimem KUNGS ukrywa się zaledwie 19-letni Francuz Valentin Brunel. Który przygodę z muzyką zaczął już w wieku lat 5-ciu od gry na djembe, które dostał w prezencie od rodziców. Wkrótce zaczął się też zasłuchiwać rock’n’rolowymi klasykami z kolekcji płyt swego ojca.

Jednak prawdziwą fascynacją dla nastoletniego Valentina okazała się muzyka elektroniczna.  Słuchał przepastnej, ale bardzo zróżnicowanej kolekcji swoich rodziców - od Niny Simone poprzez Raya Charlesa i Benjamina Clementine, aż po The Rolling Stones. Do tego doszły jego szkolne fascynacje indie rockiem, a głównie zespołami Phoenix i The Kooks, a potem muzyką house. Intensywne poszukiwania muzyczne Kungsa zdecydowanie odcisnęły piętno na jego twórczości - soulowe wokale mieszają się z popowymi melodiami, beatami disco, funk czy house.

Pierwsze domowe remixy - swoje wersje utworów Boba Marleya i Lany Del Rey, jakie Kungs umieścił na Soundcloud dla znajomych, wywołały tak duże zainteresowanie, że zaczęły się pojawiać propozycje o jakich Kungs nawet nie marzył. Posypały się nie tylko oferty występów w klubach, ale też remixów, w tym od Axwella & Ingrosso, a także Lost Frequencies! Efekty współpracy z Lost Frequencies przerosły najśmielsze oczekiwania młodego producenta - remix przekroczył 30 milionów streamów na SoundCloudzie i 60 milionów na Youtube! To okazało się jedynie wstępem do wielkiej muzycznej przygody Kungsa.

Pierwszym solowym singlem artysty był "This Girl" - zdekonstruowana wersja utworu australijskiej grupy Cookin’ On 3 Burners. W ciągu zaledwie jednego miesiąca singiel trafił na 1.miejsce listy sprzedaży we Francji, w rezultacie zyskując status diamentowej płyty z ilością 4 milionów sprzedanych singli na świecie, w tym ponad 400 milionów streamów!

Oszałamiający sukces "This Girl" stał się impulsem do dalszych brzmieniowych eksperymentów Kungsa. Drugi singiel artysty Don’t You Know jest wynikiem współpracy z Jamie N Commons. Singiel zyskał już status złota we Francji z ponad 10 milionami streamów na koncie! Oba utwory trafiły na debiutancką płytę "Layers". Tytuł albumu doskonale oddaje różnorodność gatunków jakie tworzą zaskakująco spójne, charakterystyczne brzmienia Kungsa. Na płycie "Layers" pojawia się też wiele zaproszonych gości - m.in. Wolfgang Valbrun, Rae Morris, Freia, Lune, Robin Schulz, Ritual, a także Luke Pritchard - wokalista ukochanego przez Kungsa zespołu The Kooks.