500 uczestników, blisko 100 speakerów z kraju i zza granicy oraz 250 spotkań startupów z korporacjami – tak w skrócie zapowiada się kolejna edycja kongresu poświęconego najnowszym technologiom w sektorze finansowym - impact’16 fintech/insurtech. Tematyka wydarzenia będzie rozwinięciem jednej z najważniejszych ścieżek tematycznych kongresu, który odbył się na początku czerwca w Krakowie. Impact’16 odbędzie się 7 i 8 grudnia we Wrocławiu.

Wśród speakerów, którzy potwierdzili już swój udział w kolejnej edycji kongresu jest m.in. Sebastian Siemątkowski - założyciel serwisu Klarna, umożliwiającego klientom sklepów internetowych odroczone płatności. Dzięki Klarnie klienci mogą zapłacić za zakupiony towar nawet po dwóch tygodniach od momentu zakupu. Sprzedający natomiast otrzymują gwarancję natychmiastowej realizacji płatności. Klarna to najbardziej znany startup w branży fintech założony przez Polaka. Firma, wyceniana na ponad 2 mld USD, obecna jest już na 18 rynkach, współpracując z 65 tys. sprzedawców.

Wśród zagranicznych gości znalazł się również Ricky Knox, twórca Tandem Banku - instytucji finansowej, dostępnej wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Tandem Bank powstał dzięki kampanii crowdfundingowej, podczas której w 15 minut zebrano ponad 1 mln funtów.

Kolejny gość to Alexander Graubner-Mueller - założyciel Kredtitechu - platformy ułatwiającej dostęp do kredytów bankowych osobom bez historii kredytowej. Jej podstawą jest unikatowy system weryfikacji klientów, oparty na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. W efekcie Kreditech jest w stanie dostarczyć wiedzę na temat kredytobiorcy w ciągu mniej niż jednej minuty.

Organizatorzy kongresu zaprosili do udziału w wydarzeniu najważniejszych przedstawicieli branży fintech - praktyków i innowatorów, którzy tworzą rynek finansowy i ubezpieczeniowy w regionie Europy Centralnej, w szczególności w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Podczas kongresu będzie można również posłuchać m.in. Brunona Bartkiewicza z ING, Cezarego Stypułkowskiego z mBanku, Bartosza Ciołkowskiego z MasterCard, Wojciecha Sobieraja z Alior Bank czy Sławomira Lachowskiego z G Rock. Oprócz nich w kongresie wezmą udział również przedstawiciele administracji publicznej, instytucji regulacyjnych oraz środowiska akademickiego. Swoje uczestnictwo potwierdzili m.in. premierzy: Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin, minister Anna Streżyńska oraz minister Jadwiga Emilewicz.

Wydarzenie, które odbędzie się 7 i 8 grudnia we Wrocławiu, będzie skupiać się na najważniejszych trendach w sektorze fintech i insurtech w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wśród poruszonych zagadnień znajdą się m.in.: edukacja w sektorze bankowym, nowe regulacje rynku finansowego, blockchain i kryptowaluty, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie informacją, czy nowe modele płatności.

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie tickets.impactcee.com.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla środowiska akademickiego, mediów, administracji, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli startupów.

Impact’16 fintech/insurtech to najbardziej wartościowe merytorycznie, najbardziej inspirujące i pierwsze wydarzenie w tej części Europy gromadzące wiodących innowatorów branży finansowej i ubezpieczeniowej, Impact’16 fintech/insurtech będzie przestrzenią realnych działań łączących przedsiębiorców, korporacje, ludzi nauki i przedstawicieli administracji publicznej z najważniejszymi na świecie innowatorami.

APA/impactcee.prowly.com