Jak co roku, od początku listopada w Tatrach Słowackich zamknięto wszystkie szlaki turystyczne położone powyżej górnej granicy lasu i schronisk. Ograniczenie w ruchu turystycznym potrwa do 15 czerwca.
W tym okresie jest to teren zamknięty, przede wszystkim ze względu na ochronę kozicy. Dzięki temu, że jest przestrzeń gdzie zwierzyna może odejść, my nie wprowadzamy ograniczeń w ruchu turystycznym - powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński. Układ z Schengen nie czyni nieważnym regulacji szczegółowych z zakresu ochrony przyrody - dodał.
Reporter RMF FM Maciej Pałahicki sprawdził czy polscy turyści pamiętają o zakazie. Posłuchaj jego relacji: