RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Pomyślnego Nowego Roku 2009 życzą sąsiedzi”.

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ogromny baner z życzeniami noworocznymi po niemiecku zasłonił zniszczony budynek polskiej ambasady w Berlinie.

Opuszczony gmach przy reprezentacyjnej alei Unter den Linden, zamiast straszyć swoim wyglądem, ma teraz przyciągać wzrok kolorowym transparentem. Wybrałam się na miejsce, by sprawdzić czy berlińczycy i turyści wiedzą od kogo pochodzą noworoczne życzenia

Niestety, do przebudowy polskiej ambasady w Berlinie jeszcze długa droga. Na razie transparent jest zapowiedzią kampanii promocyjnej Polski w Niemczech w przyszłym roku, która ma podkreślać rolę naszego kraju w obaleniu komunizmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: