Ray Teret, były szofer gwiazdora BBC i seryjnego pedofila Jimmy'ego Savile'a został skazany przez sąd w Manchesterze na 25 lat więzienia. Odpowiadał za przestępstwa seksualne, w tym siedem gwałtów, popełnionych w latach 60. i 70 ubiegłego wieku.

73-letni teraz Ray Teret był 40 lat temu popularnym didżejem w radiu i w klubach muzycznych w Manchesterze. Pracował również jako kierowca gwiazdora BBC Jimmy'ego Savile'a, który po latach okazał się seryjnym pedofilem. Savile dopuścił się ponad 200 przestępstw seksualnych, w tym 34 gwałtów.

Policja i Stowarzyszenie na rzecz Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci (NSPCC) ustalili, że do przestępstw dokonanych przez Savile'a dochodziło w BBC, gdzie pracował przez wiele lat, a także w szpitalach, szkołach i jednym hospicjum. Saville zmarł w wieku 84 lat w 2011 roku.

Z kolei prokuratorzy oskarżający Tereta ustalili, że wykorzystywał dziewczyny w wieku 13-15 lat. Sędzia Justice Baker podkreślił, że to śmierć Savile'a i ujawnienie jego przestępstw doprowadziło do postawienia Tereta przed wymiarem sprawiedliwości.