RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odwetowy zamach w Algierii. Osiem osób nie żyje

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Osiem osób zginęło, a dziewiętnaście zostało poważnie rannych w samobójczym zamachu na wschód od Algieru. Zamach prawdopodobnie stanowił odwet za śmierć dwunastu islamistów w walkach z algierskimi siłami bezpieczeństwa, do których doszło przed dwoma dniami.

Do zdarzenia doszło w regionie Kabylii, w mieście Zemuri el-Bahri na wschód od stolicy kraju. Przed tygodniem w tym samym okręgu doszło podobnego zamachu, w którym rannych zostało co najmniej 21 osób.

Do wielu zamachów, które w ciągu ostatnich lat mialy miejsce w Algierii przyznała się Al-Kaida Islamskiego Maghrebu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: