Na stoku od tygodnia tłum ludzi. Najwięcej z odległego o 70 km Poznania. W stolicy Wielkopolski jest sztuczna góra Malta z działającym wyciągiem, ale prawdziwi narciarze wolą naturalny stok.
Skoro wspomniałem o zapaleńcach - nie działają tylko na zasadzie chwilowych porywów. Założyli Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie. Organizują wspólne wyjazdy, na przykład w Sudety, ale przede wszystkim propagują narciarstwo na miejscu - w północnej Wielkopolsce.
Jeśli pogoda jest odpowiednia to stok w soboty i niedziele działa od 10ej, a w tygodniu od 16ej - zawsze do 21.30, bo stok jest oświetlony.