Sucho i upalnie - taka pogoda panuje ostatnio w wielu regionach kraju. To dobra wiadomość dla turystów. Zła dla leśników. W lasach jest bowiem coraz bardziej sucho. W kilku nadleśnictwa wprowadzono zakaz wstępu do lasu.

Połowa Polski, mniej więcej od Gdańska po Kraków, na naszych mapach leśnych zaznaczone jest jako katastrofalne zagrożenie suszą. Oznacza to w praktyce, że jeśli w ciągu dwóch najbliższych dni takie upały utrzymają się i nie spadnie rzęsisty deszcz, nadleśniczowie wprowadzą zakaz wstępu do lasu - powiedział RMF rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Waldemar Tomkiewicz dodał, że trudna sytuacja jest też w dotkniętej ostatnio nawałnicą Puszczy Piskiej w województwie warmińsko - mazurskim. To - jak powiedział Tomkiewicz - największe składowisko materiałów łatwopalnych we współczesnej Europie. W dziesięciu tamtejszych nadleśnictwach – Pisz, Nowogród, Łomża, Borki, Czerwony Dwór, Płaska, Szczebra, Gołdap, Drygały, Giżycko – już wprowadzono zakaz wstępu do lasu. Takie same ograniczenia wprowadzono też w nadleśnictwie Drewnica na Mazowszu.

08:35