Lekarze z trzebnickiego szpitala przeszczepili rękę z przedramieniem i ramieniem 56-letniej kobiecie. To 7. przeszczep kończyny w historii trzebnickiego szpitala i 2. transplantacja ręki z ramieniem. Na świecie do tej pory dokonano czterech takich przeszczepów.

Jak poinformował dr Adam Domanasiewicz ze Szpitala Powiatowego św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, zabieg trwał 20 godzin, przebiegł pomyślnie. Został przeprowadzony tydzień temu. Pacjentka czuje się dobrze i "w nadzwyczajnym tempie dochodzi do siebie". 56-latka straciła rękę 3 lata temu w wypadku samochodowym. Dawcą była kobieta.

Domanasiewicz poinformował, że ostatni zabieg to siódmy przeszczep kończyny w historii szpitala. W ciągu czterech lat dokonaliśmy tylu zabiegów i tym samym jesteśmy na świecie pierwszym ośrodkiem, który ma na swoim koncie tyle tego typu operacji - mówił lekarz.

Trzebnicki szpital po raz drugi dokonał przeszczepu całej kończyny wraz z dłonią, przedramieniem i ramieniem. Na świecie - jak zaznaczył Domanasiewicz - wykonano do tej pory cztery takie zabiegi, w tym dwa w Trzebnicy.