Na ekranizację powieści "Wielki Gatsby" w reżyserii Baza Luhrmanna musimy poczekać aż do następnego lata. Premiera zaplanowana była na Święta Bożego Narodzenia 2012, jednak nie odbędzie się w tym terminie. W filmie będziemy mogli podziwiać takie gwiazdy jak Leonadro diCaprio, Carey Mulligan, czy Tobey Maguire.

Wytwórnia Warner Bros niechętnie tłumaczy się z przesunięcia daty premiery. Podkreśla, że jest to związane z chęcią przyciągnięcia jak największej widowni przed ekrany kin. Gdyby premiera odbyła się we wcześniej ustalonym terminie, film musiałby rywalizować o widzów z przebojami takimi jak,"Nędznicy", pierwszą częścią trylogii o hobbicie, a także "Jackiem Reacherem", czyli kryminałem z Tomem Cruisem w roli głównej.

Jak donoszą anonimowe źródła zaangażowane przy produkcji dzieła Luhrmanna dodatkowy czas jest niezbędny, aby w szczegółach dopracować wszelkie efekty 3D, a także ścieżkę dźwiękową.

Przesunięcie daty premiery ekranizacji noweli Francisa Scotta Fitzgeralda eliminuje ją tym samym z rywalizacji o Oscary w 2013 roku. Filmy mające największe szanse na statuetki trafiają do kin mniej więcej na przełomie roku.

Nowela już nie raz inspirowała filmowców

Fabuła noweli Francisa Scotta Fitzgeralda nie po raz pierwszy była natchnieniem dla wytwórni filmowej. Jedna z pierwszych adaptacji powieści powstała już w 1926 roku, jednak publiczność z pewnością najlepiej pamięta dzieło w reżyserii Jacka Claytona. To właśnie tam mogliśmy podziwiać niezapomniane kreacje filmowe Roberta Redforda i Mii Farrow.

W remake'u Baza Luhrmanna w rolę tytułowego Jay'a Gatsby'ego wcieli się Leonardo di Caprio, natomiast piękną Daisy Buchanan zagra Carey Mulligan, znana z filmu "Była sobie dziewczyna".

Zobacz oficjalny zwiastun filmu "Wielki Gatsby"