Już w niedzielę, 2 listopada, zapraszamy Was na najnowszy odcinek serialu „Czas Honoru. Powstanie”. Jego tytuł to „Noc poślubna”. Premiera w TVP2 o godzinie 21.10.

Pierwsze dni września 1944, Stare Miasto powoli chyli się ku upadkowi. Jastrząb raportuje "Krawcowi" (Wojciech Majchrzak) o tragedii na Starówce. Jeśli Krawiec nie wyda rozkazu o przedarciu się z odsieczą, dzielnica padnie. Radiostacja powstańcza odbiera sygnał z Londynu. Armia Krajowa została uznana za organizację kombatancką.

Powstańcy z Kompanii Specjalnej stacjonują w teatrze w Śródmieściu. Michał (Jakub Wesołowski) przysyła do Bronka (Maciej Zakościelny), Fibonacciego - specjalistę od szyfrowanych wiadomości, może wreszcie uda się złamać szyfr "Inżyniera". "Wilk" (Adam Fidusiewicz) obwieszcza wszystkim, że nazajutrz bierze ślub z Mileną (Agnieszka Skrzypczak). Władek (Jan Wieczorkowski) zgadza się na przeniesienie dziewczyny do jego plutonu. Wesele jest jednym z najpiękniejszych momentów Powstania. Uroczystość nie trwa długo. "Krawiec" ogłasza rozkaz przebicia się na Starówkę. W tym samym czasie ze Starego Miasta trwa ewakuacja cywilów. Cesia prowadzi grupę przez kanał, wśród cywilów jest Helena (Ewa Wencel), Irena i Pan Drozdowski.

Do obozu na Woli przyjeżdża transport po więźniów. Woźniak (Mariusz Kiljan) w ostatnim momencie ratuje się przed wywózką, informując Rainera (Piotr Adamczyk) o skrytce, w której zostały ukryte diamenty.

Kompania Specjalna przygotowuje się do ataku na niemieckie pozycje. Aby uzyskać dostęp do korytarza na Starówkę, powstańcy muszą zaatakować z obu stron. Niestety, sygnał ze Starego Miasta nie nadchodzi i żołnierze ze Śródmieścia sami zaczynają atak. W trakcie akcji pluton Władka wpada w zasadzkę...

mat. prasowy (j.)