"Jak to wtedy było?" to gra planszowa, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. "Opowiedz mi babciu" i "Opowiedz mi dziadku" to z kolei albumy zilustrowane zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek.

Planszówka zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń, zachęcają do opowieści. Gra podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego najważniejsze jest opowiadanie i uważne, aktywne słuchanie. Gracze inspirowani wylosowaną kartą z obrazkiem snują opowieści, przypominając sobie najdrobniejsze szczegóły z danej historii.

Podczas tego etapu poznajemy nieznane historie z życia naszych bliskich, uczymy się aktywnego słuchania i zadajemy dodatkowe pytania, budujące pełen obraz danej historii. A potem można sprawdzić jak uważnie słuchaliśmy opowieści oraz ćwiczymy swoją pamięć. Gracze odpowiadają na pytania znajdujące się na innej puli kart. Pytania związane są z opowieściami pozostałych uczestników zabawy. Każda poprawna odpowiedź umożliwia nam poruszanie się do przodu po planszy. Zwycięzcą jest ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i będzie pierwszy na mecie.

"Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku"

Albumy zilustrowane są zdjęciami z minionego stulecia w Polsce. Książki wspierają ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Albumy są nietypowe ze względu na to, że ich współautorem za każdym razem jest konkretnie wybrana babcia, czy dziadek, a ich intymna - rodzinna lektura możliwa jest dopiero po wypełnieniu stron (napisaniu książki) przez dziadków.

"Opowiedz mi babciu", "Opowiedz mi dziadku" to zawsze inna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, to  przewodnik po świecie i życiu naszych babć i dziadków. Zawarte w książkach rozdziały prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych - dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu.

Mieliśmy dla Was gry i albumy.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka  na RMF24 tworzymy wspólną galerię zdjęć z ich dzieciństwa i młodości... Wspomnienia mają cudowną moc - przypomnijmy więc dziadkom najbardziej beztroski czas, czyli lata, kiedy byli dziećmi. SZCZEGÓŁY ZNAJDZIECIE TUTAJ>>>