Artur Żmijewski został w sobotę laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego, nagrody przyznawanej w ramach festiwalu Orange Kino Letnie. To wyróżnienie trafia do aktorów, którzy dzięki swojej pracy oraz zaangażowaniu w role wywierają pozytywny wpływ na kino i niosą widzom dobre emocje.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że aktorzy raczej nie mają w założeniu wywierania wpływu na rzeczywistość - powiedział naszej dziennikarce Artur Żmijewski. Im dłużej żyję na tym świecie, im dłużej wykonuję ten zawód, tym bardziej się przekonuję, że aktorstwo jest tak naprawdę o opowiadaniu emocji, o wywoływaniu w widzu emocji - tłumaczył. Zadaniem aktora głównym i najważniejszym jest to, żeby widza wzruszyć, rozśmieszyć, doprowadzić do łez... O to chodzi. W swoim małym zakresie obowiązków może zmienić świat tylko o tyle, o ile te emocje będą mocno poruszone - dodał. 

Diamentowy Klaps Filmowy został przyznany już po raz piąty. W poprzednich latach otrzymali go: Borys Szyc, Anna Przybylska, Piotr AdamczykAgnieszka Grochowska.

(mn)