Aż 10 wagonów pociągu towarowego przewożącego tłuczeń wykoleiło się w pobliżu stacji Sośnie Ostrowskie w Wielkopolsce. Dla pasażerów Przewozów Regionalnych wprowadzono komunikację zastępczą na trasie Międzybórz - Granowiec. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Do wypadku doszło na trasie kolejowej między Oleśnicą a Ostrowem Wielkopolskim, 50 metrów od budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pierwsze wagony przewróciły się na bok, kolejne uderzały w tę część składu. Niektóre wagony wybiło nawet na wysokość 2-3 metrów. Niektóre stoją niemal w poprzek torów - informuje nasz reporter. 

Służby są już na miejscu wypadku. Nie było zagrożenia dla środowiska. Gromadzony jest specjalistyczny sprzęt, który pozwoli usunąć skutki zdarzenia - mówi Karol Jakubowski z PKP PLK. 

Trasa, gdzie doszło do wypadku jest zablokowana. Pociągi Przewozów Regionalnych, które kursują przez stację w Sośnie Ostrowskie pomiędzy Oleśnicą a Ostrowiem wprowadziły zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Międzyborzem a Granowcem, natomiast pociągi Intercity jadą trasą zmienioną, m.in. przez Ostrów Wielkopolski - tłumaczy Karol Jakubowski.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia dostaliśmy również od słuchacza:

(mal)