RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragiczny wypadek w Opolskiem. 1 osoba zginęła, ranne młode koszykarki

Publikacja: Czwartek, 18 lutego (23:09) Aktualizacja: Piątek, 19 lutego (10:00)

Poważny wypadek na obwodnicy Opola. Zginęła w nim jedna osoba. 7 osób - w tym 5 dzieci - trafiło do szpitala. Busem jechały młode koszykarki klubu KSK Stal Brzeg.

Czołowo zderzyły się 2 samochody - osobówka, która stanęła w płomieniach i bus. Ogień rozprzestrzenił się również na niego. Zginął kierowca samochodu osobowego.

7 osób - w tym 5 dzieci - trafiło do szpitala. Jak informują strażacy - na szczęście mają jedynie niegroźne otarcia i stłuczenia. Tych, którzy nie musieli trafić do szpitala, odebrali rodzice i opiekunowie. 

Na auta, które brały udział w wypadku najechał jeszcze jeden samochód.

Klub KSK Stal Brzeg poinformował, że busem jechała drużyna kadetek. Koszykarki wracały z wygranego meczu w Wodzisławiu Śląskim. "Dziewczyny są już bezpieczne. (...) Do zdarzenia doszło na obwodnicy Opola, gdzie jadący z naprzeciwka samochód osobowy, który w tym czasie wyprzedzał, zderzył się czołowo z naszym busem (kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu)" - czytamy we wpisie klubu na Facebooku.


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: