Do wypadku doszło około godziny 1 w nocy. Polak jechał w stronę Wiednia. W rejonie zajazdu autostradowego Lindach Sued wjechał w baner reklamowy. Pasażer auta trafił do szpitala.
Policja szuka świadków wypadku. Na razie wiele wskazuje na to, że kierowca zasnął. Samochód uderzył w przeszkodę przy pełnej prędkości.
A1 jest fragmentem austriackiej części autostradowego połączenia Monachium z Wiedniem.