W nowym domu pana Grzegorza, który powstaje w Szydłowcu, zainstalowany zostanie nowoczesny system ogrzewania z kominkiem rozprowadzającym ciepło po całym domu. „Zamontowany zostanie dodatkowo systemu DGP (dystrybucji gorącego powietrza)” – tłumaczy przedstawiciel firmy KRATKI.PL. Dzięki temu kominek stanie się wydajniejszy, ogrzeje wiele pomieszczeń w domu i pozwoli na większą oszczędność.

Jest to tradycyjna żeliwna forma, ale w bardzo ładnej obudowie. Muszę jednak zaznaczyć, że zależało nam nie tylko na pięknej formie, ale przede wszystkim na właściwościach grzewczych. Dzięki zastosowaniu dystrybucji gorącego powietrza i turbiny ogrzewane jest nie tylko pomieszczenie w którym stoi ten wkład,  ale cały dom - zapewnia Łukasz Mika z firmy KRATKI.PL

Cała instalacja zostanie zabudowana, a dookoła będzie kamień i półka na drzewo - opowiada nam pracownik firmy montujący kominek w domu pana Grzegorza.

Zaproponowane ogrzewanie to idealne rozwiązanie - podkreśla architekt współpracujący z RMF FM przy projekcie. Właściwie za pomocą kominka możemy ogrzać cały dom. Nie potrzebujemy alternatywnego systemu - przyznaje Jacek Stawiarski. Choć tutaj - jak dodaje - zamontowano jako rezerwowe ogrzewanie podłogowe.