RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lodospad w Kielcach czeka na amatorów ekstremalnych wspinaczek

Publikacja: Wtorek, 10 stycznia (17:11) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

W Kielcach, już po raz czwarty, stworzono sztuczny lodospad. Ma niemal 30 metrów wysokości. Prace ruszyły, gdy tylko synoptycy zaczęli prognozować temperaturę poniżej zera. Między skałami ułożono rury, którymi woda pompowana jest z jeziorka na górę. Stamtąd spływa, a przy minusowych temperaturach zamarza tworząc efektowny lodospad. Wspinaczka po lodzie nie jest łatwa, dlatego organizatorzy zapowiadają specjalne kursy dla wszystkich, którzy będą zainteresowani szlifowaniem umiejętności.

(ag)

Źródło: Agencja TVN/x-news
Tagi: Kielce

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: