Kevin Hart nie będzie gospodarzem ceremonii wręczenia Oscarów, prestiżowych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktor, producent filmowy i komik zrezygnował z prowadzenia gali po tym, jak został oskarżony o homofobię.

Media przypomniały Hartowi m.in. jego homofobiczne wpisy na portalach społecznościowych oraz stand-up, w którym mówił, że jego trzyletni syn stanie się gejem.

W jednym z wywiadów aktor powiedział, że jest heteroseksualnym mężczyzną i "jeśli zdoła zapobiec temu, by jego syn stał się gejem, to to zrobi". 

Po fali oskarżeń aktor ogłosił na Twitterze, że nie poprowadzi oscarowej gali: Zdecydowałem się zrezygnować z prowadzenia ceremonii. Nie chcę rozpraszać swoją obecnością innych w noc, która powinna być celebrowana przez wielu niesamowitych utalentowanych artystów. Szczerze przepraszam społeczność LGBTQ za moje nieempatyczne słowa z przeszłości.

Komik zrezygnował zaledwie dwa dni po ogłoszeniu informacji, że to on będzie gospodarzem imprezy. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. 

Dwie poprzednie - w 2017 i 2018 roku - ceremonie wręczenia Oscarów prowadził amerykański prezenter telewizyjny Jimmy Kimmel.

91. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku. Nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną ogłoszone 22 stycznia. 


(m)