RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Żołnierze odchodzą z Bundeswehry. Ponad 400 niemieckich wojskowych złożyło podanie o rezygnację

Wtorek, 2 sierpnia (22:27)

​Niemieccy żołnierze odchodzą z Bundeswehry. Według "Rheinische Post" od 2014 roku ponad 400 wojskowych złożyło podanie o zwolnienie ze służby.

67 proc. aplikacji zostało zatwierdzonych. Część jednak musi zwrócić państwu pieniądze wydane na ich edukację. 25 proc. zostało odrzuconych. Pozostałe podania zostało uznane za niezgodne z prawem.

Od 2014 roku łącznie 469 żołnierzy, w tym 62 kobiety, zrezygnowało z wojska.

Powodem może być stres pourazowy. "Rheihnische Post" podawało wcześniej, że coraz więcej niemieckich żołnierzy cierpi z powodu traumy. W 2015 roku aż 235 wojskowych musiało się z tego powodu leczyć.

Alarmującym jest też fakt, że aż 153 rezygnacje dotyczą niemieckich oficerów.

Aktualnie w niemieckiej armii jest 167 tysięcy wojskowych. Według zapowiedzi minister obrony Ursuli von der Leyer Niemcy planują powiększenie wojska o 7 tysięcy żołnierzy.

(az)

Źródło: RMF24
Tagi: wojsko

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: