W szwajcarskiej miejscowości Neuhausen am Rheinfall w kantonie Szafuza doszło do kolizji dwóch pociągów pasażerskich. Pierwsze doniesienia mówiły o kilkudziesięciu rannych. Na szczęście nie potwierdziły się.

"Neue Zuercher Zeitung" podaje na swojej stronie internetowej, że pociągi uczestniczące w kolizji jechały z Winterthur i Szafuzy. Pociągi zderzyły się czołowo, 250 metrów od wjazdu na dworzec. Wykoleiła się lokomotywa jednego z nich.

W obu pociągach był komplet pasażerów. Pierwszym podróżowało 80 osób, drugim - 120.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 7:30. Rannych zostało 17 osób, większości pomocy medycznej udzielono na miejscu. Pasażerowie doznawali urazów spadając z foteli od siły uderzenia. Do szpitala odwieziono ostatecznie dziewięć osób, w tym obu maszynistów. Nie są groźnie ranni, bo obaj o własnych siłach opuścili maszyny.

Lokalna gazeta "Schaffhauser Nachrichten" podała niedługo po wypadku na Twitterze, że na miejscu są cztery karetki pogotowia. Ściągnięto także ambulansy z pobliskich Niemiec. Teraz okazuje się, że w akcji ratowniczej uczestniczyło aż 220 ratowników medycznych.

Komunikacja kolejowa w rejonie Szafuzy została wstrzymana. Zorganizowano tam zastępczą komunikację autobusową.