​Brytyjska policja zatrzymała wczoraj wieczorem trzecią osobę powiązaną z piątkowym zamachem terrorystycznym na londyńskie metro. Przypomnijmy, w ataku rannych zostało 30 osób. 25-letni mężczyzna został ujęty w Newport w południowej Walii.

Zatrzymano trzecią osobę w związku z atakiem na metro /WILL OLIVER /PAP/EPA

Zatrzymania dokonała jednostka antyterrorystyczna we współpracy z lokalną policją w Walii. Przeszukany został także dom, w którym mieszkał 25-latek.

Szef jednostki antyterrorystycznej londyńskiej policji metropolitalnej Dean Haydon ocenił, że śledztwo "postępuje szybko", i zaznaczył, że łącznie trzy osoby znajdują się w areszcie, a śledczy przeszukują cztery miejsca, które są z nimi powiązane.

W sobotę w porcie morskim w Dover nad kanałem La Manche ujęto głównego podejrzanego, 18-letniego mężczyznę, a tego samego dnia wieczorem w Sunbury-on-Thames w hrabstwie Surrey zatrzymano także 21-letniego mężczyznę.

Zamach z użyciem bomby domowej roboty

W piątek rano 30 osób zostało rannych po tym, jak na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy z zapalnikiem czasowym. 

Związana z Państwem Islamskim (ISIS) agencja Amak poinformowała, że zamachu dokonał "oddział" powiązany z tą dżihadystyczną organizacją.

(ph)