Co najmniej 82 osoby zginęły a około stu zostało rannych w wybuchu butli gazowej w restauracji w stanie Madhja Pradeś, w środkowych Indiach. W wyniku eksplozji zawalił się budynek, w którym mieściła się restauracja. Pod gruzami ratownicy szukają ocalałych.

Do wybuchu doszło ok. godz. 8.30 czasu lokalnego (godz. 5 czasu polskiego) w miejscowości Petlawad, ok. 310 km na zachód od stolicy stanu Madhja Pradeś, Bhopalu.

W wyniku wybuchu gazu zawalił się budynek, w którym mieściła się restauracja. W chwili eksplozji była pełna pracowników biurowych i uczniów, którzy jedli śniadanie. Restauracja mieściła się obok dworca autobusowego.

Następnie doszło do eksplozji przechowywanych w pobliżu materiałów wybuchowych. Był też drugi wybuch, w którym zginęło wiele osób - powiedział przedstawiciel policji B.L. Gaur. Dodał, że eksplozja była tak silna, że uszkodziła sąsiednie budynki.

Lokalne władze zapowiedziały, że rodziny ofiar mogą liczyć na odszkodowanie w wysokości 200 tys. rupii (3020 dolarów), a poszkodowani w wybuchu na 50 tys. rupii (755 dolarów).

(mpw)