RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włochy: Cztery osoby zginęły w lawinach

Publikacja: Sobota, 27 listopada (21:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tragicznie rozpoczął się sezon zimowych wycieczek górskich we Włoszech. W lawinach, jakie zeszły w Alpach i Apeninach zginęły cztery osoby.

Trzy osoby zginęły w rejonie alpejskiej przełęczy Mortirolo koło Brescii. Kiedy do zasypanych uczestników wyprawy górskiej dotarli ratownicy, wszyscy już nie żyli.

W szpitalu w Parmie zmarł natomiast jeden z dwóch turystów, którzy spadli z lawiną w pobliżu szczytu Cusna w północnych Apeninach. Drugi mężczyzna jest w stanie ciężkim. Znaleziono ich w żlebie pod półtorametrową warstwą śniegu.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: