Zaginięcie 39-letniego polskiego turysty zgłosiła słowackiej policji zaniepokojona rodzina. Mężczyzna chciał samotnie zdobyć kilka szczytów zaliczanych do tzw. Korony Tatr Wysokich.
W poniedziałek do akcji poszukiwawczej przystąpili ratownicy Horskiej Zachrannej Służby. Dziś - z pomocą dronów z kamerami - kontynuowali poszukiwania w okolicach szczytu Łomnicy. Najpierw dostrzegli rzeczy osobiste, a następnie ciało mężczyzny.
Przyczynę śmiertelnego wypadku będzie wyjaśniać słowacka policja.