RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W słowackich Tatrach odnaleziono ciało poszukiwanego Polaka

Opracowanie: Środa, 21 sierpnia (17:37)

Słowaccy ratownicy górscy odnaleźli w masywie Łomnicy ciało 39-latka z Polski. Najbliżsi nie mieli z nim kontaktu od 12 sierpnia.

Zaginięcie 39-letniego polskiego turysty zgłosiła słowackiej policji zaniepokojona rodzina. Mężczyzna chciał samotnie zdobyć kilka szczytów zaliczanych do tzw. Korony Tatr Wysokich.

W poniedziałek do akcji poszukiwawczej przystąpili ratownicy Horskiej Zachrannej Służby. Dziś - z pomocą dronów z kamerami - kontynuowali poszukiwania w okolicach szczytu Łomnicy. Najpierw dostrzegli rzeczy osobiste, a następnie ciało mężczyzny.

Przyczynę śmiertelnego wypadku będzie wyjaśniać słowacka policja.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: