RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tysiące Mikołajów w biegu ulicznym

Publikacja: Niedziela, 15 grudnia (07:09) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Mikołaje opanowali stolicę Hiszpanii. W biegu charytatywnym ma dystansie 5 i pół kilometra wzięło udział w centrum Madrytu ponad 6000 tysięcy osób przebranych za św. Mikołajów. Byli dorośli, dzieci oraz czworonożni członkowie rodzin w czerwonych kubraczkach.

Start i meta zostały ulokowane w pobliżu legendarnego stadionu Santiago Bernabeu, na którym mecze rozgrywają piłkarze Realu Madryt.

Wpisowe wynosiło 12 euro. Pieniądze zebrane podczas biegu zasilą jedną z fundacji i zostaną przeznaczone na zakup świątecznych prezentów dla najbiedniejszych dzieci.

(jad)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: