Pierwsza w historii Ameryki Południowej transseksualna para doczekała się dziecka. Było to możliwe, ponieważ oboje nie przeszli jeszcze całkowitej operacji zmiany płci.

Fernando Machado i Diane Rodriguez mieszkają w Ekwadorze. Fernando urodził się jako kobieta. Jest nadal w trakcie procesu zmiany płci. Podobnie jest w przypadku jego partnerki Diane, która urodziła się jako mężczyzna. Para nie przeszła jeszcze wszystkich operacji związanych ze zmianą płci. Dlatego możliwe było naturalne poczęcie dziecka. Fernando, który urodził maleństwo, przedstawia się jednak jako ojciec maleństwa. Diane natomiast jest matką.

Nie różnimy się niczym od innych rodzin. Choć nie mamy takich samych praw, jak wszyscy, to w rzeczywistości jesteśmy tacy sami - przekonuje Fernando.

Jego partnerka Diane Rodriguez zapewnia, że oboje chcą mieć więcej dzieci. Nie sądziłam nigdy, że będę mogła być matką - skoro urodziłam się jako mężczyzna - przyznaje Rodriguez.

Żyjemy jak mężczyzna i kobieta. Dotarcie do tego punktu było dla nas obojga bardzo złożonym procesem - podkreśla Diane Rodriguez.

"Independent"

(mpw)