RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tornada w Nebrasce, są ofiary i zniszczenia

Publikacja: Wtorek, 17 czerwca (06:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tornada przeszły nad stanem Nebraska, w środkowej części USA. Zginęła co najmniej jedna osoba a 15 zostało rannych - poinformowała stacja telewizyjna CNN.

Spodziewamy się jeszcze wielu poszkodowanych - powiedziała rzeczniczka szpitala w Norfolk.   

Służby meteorologiczne określiły tornada jako "bardzo groźne". W wielu miejscowościach w Nebrasce żywioł zniszczył lub uszkodził domy.

Ostrzeżenia wydano także dla stanów Iowa i Illinois.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Tornado

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: