Brytyjskie media publikują listę zachowań, które charakteryzują komfortowy związek między kobietą i mężczyzną. Ustalono ją na podstawie wyników sondażu przeprowadzonego wśród 2 tysięcy Wyspiarzy. Może nie brzmi to romantycznie, ale wspólne wyciskanie pryszczy, niezamykanie drzwi do toalety i chodzenie po domu w piżamie są dla Brytyjczyków oznakami życia w bezpiecznym i trwałym związku.

Zdaniem mieszkańców Wysp Brytyjskich, w związku dobrze się dzieje, jeśli partnerzy potrafią zwrócić sobie wzajemnie uwagę, że pora umyć zęby albo skorzystać z dezodorantu. Bezpieczniej czuję się z moim facetem, gdy mogę być sobą, gdy nie muszę uważać na słowa - to tylko jedna z wielu opinii na ten temat.

Inne pary doceniają z kolei zdolność do autoironii i umiejętność śmiania się z dowcipów, które piętnują nasze słabości. Sondaż ustalił również, że Brytyjczycy żyjący w trwałych związkach nawzajem piorą sobie bieliznę, potrafią rozmawiać o ważnych sprawach nago i nie kryją przed sobą kompleksów.

Oto lista pozostałych cech, które - według Wyspiarzy - oznaczają osiągnięcie głębszego poziomu intymności i wróżą każdemu związkowi długą przyszłość:

Chodzenie przy partnerze bez makijażu

Puszczanie przy partnerze bąków

Niegolenie twarzy lub nóg

Wkładanie nieatrakcyjnej bielizny

Zwierzanie się z problemów zdrowotnych

Nieunikanie płaczu

Posiadanie kluczy do swoich mieszkań

Znanie opinii partnera/partnerki na temat małżeństwa i dzieci

Odbieranie telefonu partnera/partnerki

Kończenie nawzajem swoich zdań w rozmowie, zanim one padną

Rozmawianie o byłych miłościach i romansach