Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert został oskarżony przez anonimowego blogera o popełnienie plagiatu w pracy doktorskiej obronionej w 1975 roku na uniwersytecie w Bochum. Polityk nie zlekceważył zarzutów i zwrócił się do uczelni o zbadanie ich zasadności.

"Lammert popełnił plagiat" - powiedział dziennikowi "Die Welt" internauta przedstawiający się jako "łowca osób popełniających plagiaty". Bloger stwierdził, że na przeanalizowanych 42 stronach pracy Lammerta znalazł 21 miejsc wskazujących na nieprawidłowości w posługiwaniu się źródłami. Jego zdaniem autor nie przeczytał podanej w doktoracie literatury źródłowej. Mają o tym świadczyć charakterystyczne błędy przejęte z opracowań.

Norbert Lammert podkreślił, że napisał doktorat "zgodnie ze swoją wiedzą i swoim sumieniem". Dodał, że jest przekonany o wysokiej jakości swojej pracy. Pomimo tego zwrócił się do uczelni z prośbą o zbadanie zarzutów. W 1975 roku polityk obronił pracę doktorską pod tytułem "Lokalne struktury organizacyjne partii w procesie podejmowania decyzji".