W znajdującym się na przedmieściach Minneapolis centrum handlowym Mall of America doszło do strzelaniny. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie ma ofiar zdarzenia. Wciąż trwa poszukiwanie sprawcy.

Policja potwierdziła, że w kompleksie, uznawanym za dziewiąty tego rodzaju co do wielkości na świecie, padły strzały. Badają okoliczności incydentu. Jak zapewniali, obiekt został zabezpieczony przez licznie siły policyjne.

W mediach społecznościowych można było zobaczyć krzyczącego mężczyznę, który użył broni palnej w pobliżu jednego ze sklepów. Co najmniej trzykrotnie wystrzelił z pistoletu.

Jedno nagranie wideo przedstawiało klientów uciekających z parku rozrywki na parterze gigantycznego centrum handlowego, trzymających na rękach dzieci i torby z zakupami. Jeszcze inne pokazało kilku policjantów, w tym jednego z karabinem, (...) a także ludzi szybko oddalających się od dużego wewnętrznego atrium
- podała AP.

Mall of America, który stał się też miejscem spotkań towarzyskich i zainteresowań turystów, odwiedza rocznie ok. 40 mln ludzi. Zakazuje noszenia broni na swoim terenie. Nie posiada jednak wykrywaczy metalu, a klienci nie są przy wejściu przeszukiwani.