Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kristina Vogel, która jest sparaliżowana po wypadku na torze, wystartuje w wyborach samorządowych do rad, jej rodzinnego miasta - Erfurtu w Turyngii. 28-letnia Niemka reprezentować będzie partię CDU kanclerz Angeli Merkel.

W czerwcu zawodniczka uległa wypadkowi podczas treningu na torze w Chociebużu. Jadąc z prędkością około 60 km/h, zderzyła się z młodym kolarzem z Holandii. Przewieziono ją do szpitala w Berlinie, gdzie poddała się kilku operacjom. Holendrowi nic się nie stało, a Vogel nie odzyskała pełni sprawności i porusza się na wózku inwalidzkim.

Niemka, dostała drugie miejsce na liście CDU, więc z wielkim prawdopodobieństwem zostanie wybrana w maju do 50-osobowej rady miasta stolicy Turyngii. Chcę oddać to, co dostałam, bo kocham moje rodzinne miasto - powiedziała Vogel CNN Sport.

Wciąż aktualna rekordzistka świata

W dorobku ma ponadto 11 złotych medali mistrzostw świata. Jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tej dyscypliny. Zwyciężyła w sprincie drużynowym na igrzyskach w Londynie w 2012 roku oraz w sprincie indywidualnym cztery lata później w Rio de Janeiro

Wciąż aktualna rekordzistka świata na 200 metrów ze startu lotnego jest gościem mistrzostw świata w kolarstwie torowym, które odbywają się Pruszkowie. Niemiecką mistrzynię publiczność zgromadzona na trybunach pruszkowskiego welodromu powitała gorącą owacją.