RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śnieżyce w Alpach. Nie żyją 4 osoby

Publikacja: Sobota, 28 grudnia (13:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W ciągu ostatnich 12 godzin w Szwajcarii spadło ponad metr śniegu. Wiele dróg i szlaków kolejowych jest nieprzejezdnych. W Alpach w trakcie śnieżycy zginęły cztery osoby. Dziś znowu ma padać śnieg.

W wyniku śnieżycy w Alpach szwajcarskich zmarły co najmniej 4 osoby.

W mniej niż 12 godzin spadło tam ponad metr śniegu. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie Doliny Bedretto.

W górach wzrosło zagrożenie lawinowe. Niedostępne dla turystów są niektóre przełęcze i kolejki górskie.

Tych, którzy przez kilka godzin nie jeździli swoimi samochodami, spotkała spora niespodzianka. Auta w niektórych miejscach przysypała kilkumetrowa warstwa śniegu.

Na dziś meteorolodzy przewidują w Bedretto kolejne opady śniegu.

x-news (j.)

Źródło:  
Tagi: śnieg

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: