Brytyjska policja poinformowała, że w związku ze śmiercią 39 ludzi, których ciała znaleziono w ciężarówce w Anglii, aresztowana została czwarta osoba. Wcześniej aresztowano mężczyznę i kobietę z Irlandii Północnej, którzy są podejrzani są o przemyt ludzi i zabójstwo.

Zastępca komendanta policji w Essex Pippa Mills przekazała, że w sprawie śmierci 39 migrantów zatrzymana została kolejna osoba. Czwartym zatrzymanym w sprawie jest 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej. Został zatrzymany na lotnisku Stansted, również pod zarzutem przemytu ludzi i zabójstwa.

Wcześniej aresztowano 25-letniego kierowcę ciężarówki oraz kobietę i mężczyznę, którzy również mieszkają w Irlandii Północnej. Trwają przesłuchania zatrzymanych.

Brytyjska policja ujawnia pochodzenie migrantów

W czwartek brytyjska policja poinformowała, że wszystkie 39 osób, których zwłoki znaleziono w nocy z wtorku na środę w naczepie ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, były obywatelami Chin. Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali dwie nieruchomości w Irlandii Północnej, aby zbadać, czy w sprawę przemytu ludzi były zaangażowane zorganizowane grupy przestępcze.

Ambasada Wietnamu w Londynie potwierdziła, że skontaktowała się z brytyjską policją w związku z podejrzeniem, że jedna z kobiet, których ciała znaleziono w ciężarówce, jest Wietnamką.

11 ciał przewieziono do szpitala w Chelmsford, gdzie ma rozpocząć się sekcja zwłok.

To nie pierwsze takie wydarzenie w Wielkiej Brytanii

Ofiarami najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia tego typu w historii Wielkiej Brytanii byli również Chińczycy. W czerwcu 2000 roku w porcie w Dover w kontenerze ciężarówki znaleziono ciała 58 chińskich nielegalnych imigrantów, którzy się udusili. Wtedy jednak dwie osoby przeżyły. Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.