Mrożące krew w żyłach wideo pojawiło się w sieci. Widać na nim, jak małe dziecko wychodzi przez okno w bloku na trzecim piętrze i przez kilkadziesiąt sekund porusza się po zewnętrznym parapecie.

Całą sytuację nagrał świadek zdarzania w Brasilii. Na filmie widać, jak dziecko wychyla się przez okno, a następnie wychodzi na zewnętrzny parapet i przez chwilę na nim stoi, starając się utrzymać równowagę. Po chwili dziecko chwyta przez okno dorosła osoba i wciąga je do środka.

Jak podaje "Daily Mail" rodzinę wkrótce po zamieszczeniu nagrania w sieci odwiedzili pracownicy społeczni. Uświadomili rodzicom, że powinni zabezpieczyć okna w domu.

Szef lokalnej straży pożarnej zaapelował, żeby rodzice zawsze mieli swoje dzieci w zasięgu wzroku. Tylko wtedy mogą odpowiednio szybko zareagować, gdy dziecko postanowi sprawdzić, co jest za oknem.

Dzieci chcą odkrywać świat od momentu, w którym zaczynają chodzić i rodzice powinni sprawiać, żeby droga do okien i innych niebezpiecznych miejsc była utrudniona - dodał.

(abs)