Prezydent Rosji Władimir Putin i jego żona Ludmiła oznajmili, że się rozstają. „To była nasza wspólna decyzja, nasze małżeństwo jest skończone” - powiedział rosyjski przywódca telewizji Rossija-24. Putinowie byli małżeństwem przez 30 lat.

Para pojawiła się w czwartek na spektaklu baletowym na Kremlu. Tam rządowemu kanałowi informacyjnemu sami opowiedzieli o rozwodzie. To była nasza wspólna decyzja, nasze małżeństwo jest skończone - powiedział Putin telewizji Rossija-24. Zostaniemy na zawsze bardzo bliskimi ludźmi - mówiła z kolei Ludmiła. Dodała, że to był "cywilizowany rozwód".

Władimir Putin ożenił się z 55-letnią dziś Ludmiłą w 1983 roku. Para ma dwie córki. Małżeństwo przywódcy Rosji było szeroko komentowane przez ostatnie lata. Spekulowano nawet, że Putin ma wziąć kolejny ślub z lekkoatletką Aliną Kabajewą. Przez długi czas dociekano również, dlaczego jego dotychczasowa żona Ludmiła nie występuje z nim podczas oficjalnych wizyt. Putin pytania dziennikarzy o swój związek z żoną najczęściej zbywał.

Ludmiła Putin z wykształcenia jest romanistką. Ukończyła studia na Uniwersytecie Leningradzkim. Wcześniej pracowała jako stewardessa rosyjskich linii lotniczych Aerofłot.