Aż 176 mln euro - taka wygrana może paść już jutro w europejskiej loterii Euro Millions. To czwarta co do wielkości stawka do wygrania w historii tej loterii, w którą można grać w dziewięciu krajach zachodniej i południowej Europy.

Kumulacja jest tak wysoka, ponieważ przez dwanaście ostatnich losowań w Euro Millions nie padła najwyższa wygrana, czyli siedem trafnych cyfr. 176 mln euro to mniej więcej tyle, ile kosztuje "Krzyk" Edwarda Muncha (sprzedany na aukcji w maju za 96 mln euro) plus luksusowy Rolls-Royce Phantom 336.

Wielkie sumy przyciągają kolejnych graczy, najliczniej, jak się okazuje, Brytyjczyków. Przed poprzednim losowaniem, pod koniec lipca (do wygrania było 141,4 mln euro), ponad połowę kuponów wypełnili mieszkańcy Wysp. Właśnie w Wielkiej Brytanii padła rekordowa wygrana w 2011 roku - pewna para wygrała 185 mln euro.

Euro Millions jest dostępna za pośrednictwem dziesięciu loterii w dziewięciu krajach: Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Luksemburgu, Belgii, Szwajcarii, Portugalii, Irlandii i Austrii. Losowania odbywają się we wtorki i piątki. Gracze wypełniają dwa kupony, by trafić szczęśliwą siódemkę. Szansa wygranej jest jednak niewielka - to jeden do 116 531 800.