Z nieustalonych na razie przyczyn doszło do awarii na instalacji etylenu w zakładach chemicznych Chempark Zaluži w Litvinowie w Czechach, które należą do Unipetrolu z grupy PKN Orlen. W wyniku awarii wybuchł pożar. Trwa jego dogaszanie.

Jak poinformowało biuro prasowe PKN Orlen, zgodnie z informacjami Unipetrolu w związku z pożarem nie ma osób poszkodowanych. Trwa ustalanie przyczyn awarii.

Z powodu pożaru podjęta została decyzja o prewencyjnej ewakuacji pracowników innych instalacji w zakładach chemicznych Chempark Zaluži. "Obecnie sytuacja jest opanowana. Na miejscu trwa akcja jednostek straży pożarnej, które zajmują się dogaszaniem pożaru" - podało biuro prasowe PKN Orlen.

Chempark Zaluži w Litvinowie jest największym podmiotem chemicznym w Czechach. Zakład należy do grupy czeskiego Unipetrolu w którym PKN Orlen od 2005 r. posiada 62,99 proc. udziałów.

PKN Orlen nie podał, jak awaria instalacji etylenu i w efekcie pożar na terenie Chempark Zaluži może wpłynąć na bieżącą działalność tego zakładu i ciągłość produkcji.

(j.)