Młodzi Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zmusić amerykańskie władze do zniesienia wiz dla obywateli naszego kraju. Nasi rodacy studiujący na amerykańskich uczelniach zapowiedzieli szereg akcji przypominających, że jeden z najlepszych sojuszników USA wciąż nie przystąpił do ruchu bezwizowego.

Na początek polscy studenci zamieścili na stronach Białego Domu petycję, pod którą każdy może się podpisać. Aby trafiła na biuro Baracka Obamy, do 27 października musi podpisać ją 25 tysięcy osób. Tu możesz podpisać petycję!

W liście skierowanym do Baracka Obamy młodzi Polacy napisali, że ich bliscy mają problem z odwiedzaniem ich w czasie nauki. Wytknęli też Obamie, że obiecał zająć się tym problemem do końca swojej prezydentury. Jak podkreśla jedna ze studentek z Nowego Jorku, jasnym było, że prezydent mówił o końcu pierwszej kadencji - bo na miesiąc przed kolejnymi wyborami wciąż tak naprawdę nie wiadomo, czy nadal będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Młodzi Polacy przypomnieli też, że Polska to sprawdzony sojusznik USA.

Wiadomo już, że Organizacja Studentów Polskich w Nowym Jorku planuje kolejne akcje. Studenci zamierzają spotykać się z ważnymi amerykańskimi politykami. Chcą ich przekonywać, że problem wiz to nie tylko kłopot dla Polaków, ale i sprawa honoru dla Amerykanów.