Policjant siedzący w radiowozie został ciężko ranny wskutek ataku nożownika w Cannes na południu Francji. Sprawca został postrzelony – poinformowała agencja Reutera. Według szefa MSW Geralda Darmanina, "rozważa się wątek terrorystyczny". Z kolei jak informują miejscowe media, sprawcą jest 37-letni obywatel Algierii, który nie był wcześniej znany francuskim służbom.

Do policyjnego samochodu stojącego przed komisariatem ok. godz. 6:30 wtargnął mężczyzna z nożem. Zdołał pchnąć policjanta, który później w ciężkim stanie trafił do szpitala. Funkcjonariusz przeżył atak dzięki kamizelce kuloodpornej - podała agencja AFP, powołując się na źródła policyjne.

Napastnik, który próbował dźgnąć także drugiego policjanta, został "zneutralizowany" przez trzeciego funkcjonariusza - poinformował na Twitterze minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin. 

37-letni sprawca z algierskim paszportem ma pozwolenie na pobyt we Włoszech - podał dziennik "Le Figaro". Prywatna francuska stacja BFM TV ustaliła z kolei, że mężczyzna nie był dotąd znany francuskim władzom.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin poinformował, że "rozważany jest trop terrorystyczny" działania napastnika.